17 Ekim 2021 - Hoş geldiniz

SICAK ANALİZ- HABER KÜÇÜCÜK AMA KOKUSU BÜYÜK. NAGEHAN ALÇI SARIGÜL’Ü NASIL PARLATIYOR?

Ana Sayfa » GÜNCEL » SICAK ANALİZ- HABER KÜÇÜCÜK AMA KOKUSU BÜYÜK. NAGEHAN ALÇI SARIGÜL’Ü NASIL PARLATIYOR?

Eklenme : 01.03.2019 - 12:03

SICAK ANALİZ- HABER KÜÇÜCÜK AMA KOKUSU BÜYÜK. NAGEHAN ALÇI SARIGÜL’Ü NASIL PARLATIYOR?

 

Mustafa Sarıgül Türkiye kirlenen siyasetin önemli aktörlerinden biri.

Sarıgül, 2002’de başlayan sürecin mimarı, Üçlü Troyka olarak bilinen siyasi yapının Hüsamettin Özkan’la beraber en kuvvetli ayağını oluşturuyor.

Özkan bilindiği gibi Ecevit’in DSP’sinde onun evladım dediği, yanından ayırmadığı bir isimdi. Sonradan anlaşıldı ki evlat oraya durup dururken gelmemişti. DSP’yi parçalayan, koalisyon hükümetini yıkan, Ecevit’in siyasi hayatını bitiren ve 2002’de AKP ile yükselen süreci tetikleyen Hüsamettin Özkan kirli siyasetin adeta simgesi olmuş bir karakter ve Sarıgül’ün de en büyük destekçisi.

Mustafa Sarıgül’ün belediye başkanlığından sınırı belirsiz bir ekonomik güce nasıl ulaştığı sorusunun yanıtı, aslında Türkiye’nin AKP’den sonra dibe vuruşuyla yakından bağlantılı bir gerçek. Özellikle yandaş medyanın kilit isimlerini istediği gibi kullanan Sarıgül’ün bu yeteneği, iktidarın ekmeğine yağ sürmenin ötesinde ekonomik gücünden de kaynaklanan bir olay.

Haberin görselini oluşturan kare onun Rasim Ozan Kütahyalı ile 2013’te çekilmiş bir fotoğrafı. Kısaca ROK diye adlandırılan bu ”gazeteci” ile üçlü troykanın yetenekli şahsiyetinin birlikteliği öyle haber olacak bir şey değil. Çünkü kirli siyaset her koşulda yandaş medyanın olanaklarını, yöntemlerini kullandı ve bunda da başarılı oldu.

ROK’un en az onun kadar hatta ondan daha ”başarılı” olan eşi Habertürk yazarı Nagehan Alçı bu çizdiğimiz çerçevede Mustafa Sarıgül’ü parlatacak bir habere yer vermiş köşe yazısında:

 

Nagehan Alçı: Sarıgül’ün B planı hazır

Nagehan Alçı, “28 Şubat övgüsü hâlâ yapılabiliyor” başlığıyla yayımlanan yazısında “DSP’yi hareketlendiren ve CHP’ye meydan okuma özgüveni kazandıran ilk hamle Mustafa Sarıgül’ü transfer etmesiydi” dedi.

“Son günlerde Genel Başkan Önder Aksakal art arda iddialı açıklamalar yapıyor ancak çok önemli bir kaynaktan duyduğuma göre Sarıgül’ün B planı hazırmış” diyen Alçı, şu iddiayı aktardı:

“Şayet Sarıgül DSP adayı olarak Şişli’yi alamazsa DSP Genel Başkanlığına oturmayı ve Kılıçdaroğlu’na meydan okumayı düşünüyor.”

İşte ayrıntılarını kabaca anlattığımız bu kirli tablo nedeniyle 31 Mart çok önemli.

Tüm bunların özeti şu: 31 Mart’ta sandıktan çıkacak sonuç çerçevesini çizmeye çalıştığımız mafyatik ilişkiler ağının da kaderini belirleyecek.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları