HABERTÜRK’TE İKİNCİ ”ALO FATİH” OLAYI

Ana Sayfa » GÜNCEL » HABERTÜRK’TE İKİNCİ ”ALO FATİH” OLAYI

27.04.2018 - 7:07

HABERTÜRK’TE İKİNCİ ”ALO FATİH” OLAYI

 

 

İktidarın medyayı tektipleştirme, kışla düzenine sokma hareketinin simgesidir ‘’Alo Fatih’’

Gezi olaylarının ilk başladığı gün önceden planlanmış bir görüşme için Tunus’a giden dönemin Başbakan’ı Erdoğan’ın, Habertürk Televizyonu’nda gelişmeleri bildiren bir altyazıyı beğenmediği ve bunun derhal kaldırılması için birilerine telefon ettirdiği iddia edilmişti. Sonradan bu aranan kişinin hangi Fatih olduğu konusu uzun süre tartışılmıştı. O dönem Ciner Grubu’nda medya yönetiminin en tepesindeki isim olan Fatih Altaylı uzun süre ‘’O Fatih ben değilim.’’ diye kendini savunsa da, ‘’Alo Fatih’’ yakıştırmasından kurtulamamıştı.

İşte Türkiye’de medya yapılanmasının askerlikteki ast üst ilişkisine dönüşmesinin ifadesi olan bu söz yeniden varlığını hissettirdi.

Dün Habertürk Gazetesi’nin internet sitesinde Erdoğan’ın Gül’ü aday olmaması için ikna etmek üzere, İbrahim Kalın’ı ve Hulusi Akar’ı  konutuna gönderdiği iddiası haber olarak yer almıştı. Habertürk bunu Milli Gazete’nin ‘’gizli konvoy’’ haberine dayanarak vermişti. Büyük yankı uyandıran o haberin bir süre sonra internet sitesinden kaldırılması dikkatlerden kaçmadı.

Milli Gazete 25 Nisan’da yayımladığı haberde, Abdullah Gül ile Maslak’taki ofisinde yaklaşık 2,5 saatlik bir görüşme yapan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun ofisten ayrılmasının hemen ardından yeni bir konvoyun giriş yaptığını, korumaların makam aracının etrafını sararak görüntü alınmasını engellediğini aktarmıştı.

İşte bunun ardından Habertürk’ün sitesine giren gelişme, yeni bir ‘’Alo Fatih’’ uyarısıyla birden siliniverdi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :