4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

HABERTÜRK’TEN AÇIKLAMA: ”KARNE HEDİYESİ ET” HABERİNİ YAPAN MUHABİRİN İŞİNE SON VERİLDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » HABERTÜRK’TEN AÇIKLAMA: ”KARNE HEDİYESİ ET” HABERİNİ YAPAN MUHABİRİN İŞİNE SON VERİLDİ

Eklenme : 24.01.2023 - 18:37

HABERTÜRK’TEN AÇIKLAMA: ”KARNE HEDİYESİ ET” HABERİNİ YAPAN MUHABİRİN İŞİNE SON VERİLDİ

HaberTürk TV’de “Karne hediyesi et alan çocuk” başlığıyla yayınlanan haberi yapan muhabir, kanal yönetimi tarafından işten çıkarıldı. Kanaldan yapılan açıklamada, “Muhabirimizin yönlendirici nitelikte ön konuşma yaptığı tespit edilmiştir” denildi.

Türkiye’nin gündemine oturan haberde, kasaba gelen ve karne aldığını belirten bir çocuk, annesinin karne hediyesi olarak et aldığını söyledi. Çocuğun o sözleri sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı.

HABERTÜRK AÇIKLAMA YAPTI İŞİNE SON VERİLDİ

Kanaldan dün yapılan açıklamada, haberi yapan muhabir Fatmanur Boylu hakkında inceleme başlatıldığı duyuruldu. İnceleme sonucunda muhabir Boylu’nun işine son verildiği açıklandı. Açıklamada “Muhabirimizin haberde konuşan çocukla gazetecilik ilke ve kurallarına tümüyle aykırı olarak, çocuğa nasıl konuşacağına ilişkin dikte edici ve yönlendirici nitelikte ön konuşma yaptığı ve çocuğun bu yönlendirme doğrultusunda konuştuğu maalesef tespit edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

“Muhabirimiz ile iş ilişkimiz bugün itibarıyla sonlandırılmıştır” denilen açıklamada haberdeki çocuktan, haberden etkilenen tüm kişilerden ve izleyicilerden özür dilendi.

Öte yandan Medyaradar’da yer alan habere göre bu haberin sosyal medyada gündem olmasıyla birlikte, eti çocuğa veren kasap konuştu: “Aile kasap dükkanıma yakın bir evde oturur. Evleri arabaları var muhtaç insanlar değiller.”

Sabah gazetesine konuşan çocuğun annesi ise “Bizi seçim malzemesi yaptılar. Çocuğumun üzerinden rant elde ettiler. Çocuğumun hiçbir şeye ihtiyacı yok” dedi.

Bunun üzerine Habertürk, resmi sitesinden yaptığı açıklamada ülke çapında tartışma yaratan “Annem karne hediyesi et aldı” haberi ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı ve haberi tüm sosyal medya hesaplarından kaldırdı.

BİR HABER DAHA KALDIRILDI

Et haberinin kaldırılmasının ardından bir haberin daha kaldırıldığı ortaya çıktı.

OdaTV’nin haberine göre Habertürk Muhabiri Ozan Kelleci’nin “İstanbul’da kanlı hesaplaşmalar. Bazı mahallelerde silahlı saldırı ve çatışma sayısı arttı. Mahalle çetelerinin sayısı arttı mı?” şeklindeki haberi de kurumun internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından kaldırıldı.

Söz konusu haberde Güvenlik Uzmanı Feramuz Erdin’in de görüşlerine yer verilmişti.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları