25 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

HALK TV YAZARI İSMAİL SAYMAZ: BÜROKRATLARA 5 MAAŞ BİRDEN VERİLİRKEN, FUKARANIN AÇ MİDESİNE YASİN-İ ŞERİF OKUNUYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » HALK TV YAZARI İSMAİL SAYMAZ: BÜROKRATLARA 5 MAAŞ BİRDEN VERİLİRKEN, FUKARANIN AÇ MİDESİNE YASİN-İ ŞERİF OKUNUYOR

Eklenme : 14.12.2021 - 12:44

HALK TV YAZARI İSMAİL SAYMAZ: BÜROKRATLARA 5 MAAŞ BİRDEN VERİLİRKEN, FUKARANIN AÇ MİDESİNE YASİN-İ ŞERİF OKUNUYOR

 

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoksulluğa sürüklediği milyonlarca insanın guruldayan aç karnını ayet ve hadisle doyurmaya çalışıyor. Sebep olduğu yıkımı bilimsel gerekçelerle savunamayacağı için dine sarılıyor.” diye yazdı.

Saymaz yazısında  , “Nasıl “Faiz sebeptir, enflasyon sonuç” şeklindeki akıldışı iddiasını dayatmak için faizin yasaklandığı ayeti hatırlattıysa Bakara Suresi’nden bu kez de “Muhakkak sizi biraz korku, biraz açlık ve mallardan, canlardan, ürünlerden biraz eksiltmekle deneriz” ayetini aktarıyor.” ifadesini kullandı.

Saymaz şunları kaydetti:

“Diyanet’in Kuran-ı Kerim tefsirine göre Bakara’nın 155. ayetinde Allah, baskıdan ve çileden ötürü Mekke’den Medine’ye hicret eden Müslümanlara sesleniyor. Erdoğan, bu ayeti bağlamından koparıp Türkiye’ye uyarlıyor. Ne oldu? Türkiye’den hicret mi ettik? Ülkemiz işgal edildi de haberimiz mi yok? Savaş mı çıktı? Olan şudur: AK Parti’nin iş bilmezliği, liyakatsiz tercihleri, partizan uygulamaları ve görülmemiş düzeye varan hukuk tanımazlığı yüzünden varlık içinde yokluk çekiyoruz. Beşli müteahhit çetesine Hazine garantili ihaleler ve torpilli bürokratlara beş maaş birden verilirken, fukaranın aç midesine Yasin-i Şerif okunuyor. Vaziyete uygun sure ve ayet bulunamazsa hadis de idare eder. Misal, “komşusu açken tok yatan bizden değildir.” Sahi… Komşunuz Halk Ekmek’te sıra bekliyor.”

 

ilgili haber:

EKONOMİK KRİZE KARŞI OLAĞANÜSTÜ HÂL TARTIŞMALARI BAŞLADI. BİR OHAL KARARI ÜLKEYİ NEREYE GÖTÜRÜR?

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları