HALUK BİLGİNER ULUSLARARASI EMMY ÖDÜLLERİ’NE ”EN İYİ PERFORMANS (AKTÖR) KATEGORİSİNDEN ADAY GÖSTERİLDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » HALUK BİLGİNER ULUSLARARASI EMMY ÖDÜLLERİ’NE ”EN İYİ PERFORMANS (AKTÖR) KATEGORİSİNDEN ADAY GÖSTERİLDİ

20.09.2019 - 16:55

HALUK BİLGİNER ULUSLARARASI EMMY ÖDÜLLERİ’NE ”EN İYİ PERFORMANS (AKTÖR) KATEGORİSİNDEN ADAY GÖSTERİLDİ

 

Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisindeki performansıyla, Uluslararası Emmy Ödülleri’ne “En İyi Performans (Aktör)” kategorisinden aday gösterildi. Senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı ve Onur Saylak’ın yönettiği Şahsiyet, puhutv üzerinden yayınlandı.

Medyascope’a konuşan Haluk Bilginer, Şahsiyet’te oynamaktan çok keyif aldığını ve bu diziyle Uluslararası Emmy Ödülleri’ne aday olmaktan çok memnun olduğunu söyledi.

 

 

“Şahsiyet sadece bir kişinin değil, bir toplumun Alzheimer’ını anlatıyor”

Şahsiyet’in yurt içinde de yurt dışında da çok beğenildiğini anlatan Bilginer, “Bu sadece bir kişinin Alzheimer’ı değil, bir toplumun Alzheimer’ıyla ilgili bir dizi” dedi. Haluk Bilginer, Şahsiyet’te Alzheimer olduğunu öğrenen Agah Beyoğlu adlı bir karakteri canlandırıyor.

 

 

“Eskiden Brezilya dizileri izlerdik, şimdi Brezilya Türkiye dizileri izliyor”

Uluslararası Emmy Ödülleri’ne adaylığın Türk yapımı diziler için anlamını sorduğumuz Bilginer, Türkiye’deki televizyon sektörünün son yıllarda ciddi bir sıçrama yaptığını söyledi. “Yıllar önce Brezilya dizileri seyrederdik, şimdi Brezilya Türkiye dizileri seyrediyor” diyen Bilginer, bahsettiği sıçramayla ilgili sektörün çok dikkatli olması gerektiğini çünkü düşüşe geçilebileceğini ifade etti. Ulusal kanallardaki dizi sürelerinden şikayetçi olan Bilginer, süre arttıkça kalitenin düştüğünü anlattı. Dizilerin bir saati geçmemesi, komedi dizilerinin ise en fazla yarım saat olması gerektiğini düşünen Bilginer, “Televizyon yapımcılarının dikkat etmesi gerekiyor. Başka bir şey düşünmüyorlarsa geleceklerini düşünsünler” diye konuştu.

 

“Özgür medyada çalışmanın başarısı”

Şahsiyet, puhutv isimli, internet üzerinden hizmet veren bir medya sağlayıcısında yayınlandı. Erişimin ücretsiz olduğu bu platform, daha önce yine puhutv özel dizisi olan “Fi” ile dikkatleri çekmişti.

Başarısında internetten yayın yapmanın payını sorduğumuz Bilginer, “Evet biraz öyle, özgür medyada çalışmanın başarısı diyebiliriz” diye cevap verdi. İnternetten dizi yayını yapmanın çok doğru olduğunu ve geleceği orada gördüğünü anlatan Bilginer, sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle ulusal kanallardaki diziler bu mantıkla devam ettiği sürece, önümüzdeki yıllarda internet dizileri bence çok daha önde olacaktır.”

Şükran Şençekiçer’in Haluk Bilginer ile söyleşisinin tamamını buradan dinleyebilirsiniz:

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :