2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

HASAN CEMAL: ”YETMEZ AMA EVET” TEN NEDEN PİŞMAN OLAYIM?

Ana Sayfa » GÜNCEL » HASAN CEMAL: ”YETMEZ AMA EVET” TEN NEDEN PİŞMAN OLAYIM?

Eklenme : 03.05.2023 - 8:21

HASAN CEMAL: ”YETMEZ AMA EVET” TEN NEDEN PİŞMAN OLAYIM?

Türkiye’nin bugünkü duruma gelmesinin yolunu döşeyen, AKP-Cemaat koalisyonuna ‘Yetmez Ama Evet’ diyen Hasan Cemal, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı.

‘Yetmez ama evet’ eleştrilerine ilişkin konuşan Cemal, “Yetmez ama evet’ten neden pişman olayım? Sabah akşam bunu söyleyenleri ben de onları demokrasinin oy tabanının genişletilmesine karşı çıkan genellikle darbecilikle suçluyorum.” dedi.

Hasan Cemal’in açıklaması şu şekilde:

“Neden pişman olayım? Eleştiri hakkı kutsaldır. Her türlü küfrü yedik, eleştirildik. Bu konuda bana yöneltilen eleştirileri saygıyla karşılıyorum. Ama bazılar kampanya halinde kişilik katline dönüştü, kötü niyetle yaptı. Ben de onlara dönüp diyorum ki siz de darbecisiniz. 2010’daki Anayasa değişikliği önce Venedik Komisyonu’na gönderildi.

O yolu açan Anayasa Mahkemesi oldu. Bu nokta unutuluyor. Bir şey daha söylemek istiyorum. Yetmez ama evetçilerin sayısı kaç? Benim gibi bazı gazeteciler, entelektüeller, yazar-çizerler buna yetmez ama evet dediler. Biz mi getirdik Erdoğan’ı iktidara?”

İLGİLİ HABER: HASAN CEMAL YETMEZ AMA EVET’İN ÖNCÜ İSİMLERİNDEN BİR GAZETECİYDİ. TÜRKİTE’NİN BU NOKTAYA GELMESİNDE O GÜNLERDE İKTADARA VERDİKLERİ DESTEĞİ BİR KENARA KOYUP, BUNDAN NEDEN PİŞMAN OLAYIM DİYEREK KENDİNİ SAVUNMASI GERÇEKTEN İLGİNÇ. HANDE FIRAT, BUKET AYDIN, FULYA ÖZTÜRK, CÜNEYT ÖZDEMİR GİBİ SON 21 YILIN YARATTIĞI GAZETECİ PROFİLİNİN BİR BAŞKA YÜZÜDÜR HASAN CEMAL….

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları