HAVUZ MEDYASININ ANKARA TEMSİLCİLERİ, DİKKAT! BERAT ALBAYRAK AÇIKLAMA YAPACAK.

Ana Sayfa » GÜNCEL » HAVUZ MEDYASININ ANKARA TEMSİLCİLERİ, DİKKAT! BERAT ALBAYRAK AÇIKLAMA YAPACAK.

23.05.2018 - 8:16

HAVUZ MEDYASININ ANKARA TEMSİLCİLERİ, DİKKAT! BERAT ALBAYRAK AÇIKLAMA YAPACAK.

Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın dün havuz medyasının Ankara temsilcilerini çağırarak verdiği röportaj iki açıdan çok önemli:

1- AKP’nin 16 yılda medyayı nasıl disiplin altına soktuğunu bu haber açık biçimde gösteriyor.

2- İsimlerinin başında ”gazeteci” yazanların mesleklerini nasıl yerine getirdikleri de ortaya çıkıyor.

 

HÜRRİYET GAZETESİ- HANDE FIRAT

Bu listede olmak şeref’

Hande FIRAT
Milletvekili listelerindeki bakanlardan en dikkat çekenlerden biri, İstanbul 1’inci bölge 1’inci sıradan aday gösterilen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak. Gazetelerin Ankara temsilcileriyle buluşan Albayrak, “Böyle bir listede olmak şeref. AK Parti’de görev alınmaz, tebliğ edilir” dedi.
MİLLİYET GAZETESİ- SERPİL ÇEVİKCAN

1. bölge, 1. sıra büyük sorumluluk

Uzun yıllar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday olduğu, İstanbul 1. Bölge 1. sıradan aday gösterilen Enerji Bakanı Albayrak, “Böyle bir listede olmak bir şeref” dedi

Albayrak, “İstanbul eşittir Türkiye olarak bakan bir partiyiz, çünkü bu hareketin doğuşu İstanbul’daki dönüşümle başlayan bir hareket” diye konuştu

AK Parti listesinde, uzun yıllar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın aday olduğu, İstanbul 1. Bölge 1. sıradan aday gösterilen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi.

HABERTÜRK GAZETESİ-BÜLENT AYDEMİR

Bakan Albayrak: Kol kesme pahasına Türkiye’nin sakalını kesmeye çalışıyorlar

Türkiye ekonomisi üzerinde net bir operasyon olduğunu söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak “Birileri kol kesme pahasına Türkiye’nin sakalını kesmeye çalışıyor. 25 Haziran’dan sonra Türkiye’nin sakalları uzar ama o masada birilerinin kolu hep kalır” dedi.

 

 

 

 

SABAH GAZETESİ- OKAN MÜDERRİSOĞLU

Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak: Türkiye’nin amiral partisi AK PartiSeçim birinci turda tamamlanır. Seçimlerde “Güven, istikrar, yerli ve milli duruş” belirleyici olacak

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, dün bir araya geldiği gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle görüştü. Albayrak, özetle şu mesajları verdi:
 Bir kez daha ortaya çıktı ki Türkiye’nin amiral partisi AK Parti Türk siyasetinin girdiği bu yeni dönemde en güçlü listeleri ortaya koyan tek parti oldu. AK Parti’nin hem yürütme hem de yasama olarak ne kadar etkin strateji güdeceğinin açık resmi. (Bakanların milletvekili listesinde olması) AK Parti listesi, milletvekili seçimlerinden emin olmamayı değil, tam tersine milletvekilliği seçimlerine de en az başkanlık kadar güçlü girme iddiasını yansıtıyor.

 

Havuz medyasının diğer gazetelerini bu habere dahil etmedik. Havuzun en etkin 4 gazetesinden örneklerle durumu açıklamaya çalıştık. İsimlerinin başında ”gazeteci” yazan Hürriyet’in Ankara Temsilci Hande Fırat, Milliyet’in Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan, Habertürk’ün Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, ve Sabah’ın Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu fotoğraflarda da görüleceği üzere yalnız Enerji Bakanı’nın açıklamalarını yazmakla kalmamış, AKP’de ”güç’ün adeta temsilcisi olan Albayrak’la tek tek resim de çektirerek durumu daha vurucu hale getirmişlerdir.

İşte Türkiye 24 Haziran’a böyle bir medya ile gidiyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :