1 Aralık 2021 - Hoş geldiniz

HAYVANAT BAHÇESİ 4 YILDIR AYNI ŞEMPANZEYİ ZİYARET EDEN VE ONUNLA ”ÖZEL BİR İLİŞKİLERİ” OLDUĞUNU SÖYLEYEN KADINA YASAK GETİRDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » HAYVANAT BAHÇESİ 4 YILDIR AYNI ŞEMPANZEYİ ZİYARET EDEN VE ONUNLA ”ÖZEL BİR İLİŞKİLERİ” OLDUĞUNU SÖYLEYEN KADINA YASAK GETİRDİ

Eklenme : 24.08.2021 - 0:30

HAYVANAT BAHÇESİ 4 YILDIR AYNI ŞEMPANZEYİ ZİYARET EDEN VE ONUNLA ”ÖZEL BİR İLİŞKİLERİ” OLDUĞUNU SÖYLEYEN KADINA YASAK GETİRDİ

Belçika’daki hayvanat bahçesinde yaşayan bir şempazeyi çok sevdiğini söyleyen ve 4 senedir ziyaret eden bir kadının hayvanı görmesi yasakladı.

Adie Timmermans, Anvers Hayvanat Bahçesi’ndeki Chita adlı şempanzeyi 4 yıldır her hafta ziyaret ediyordu.

38 yaşındaki şempanzeyle “özel bir ilişkileri” olduğunu söyleyen Timmermans, Chita’yla her buluştuğunda ikili tellerin ve camın arkasından birbirlerine öpücük gönderiyor ve el sallıyordu.

Artı Gerçek’te yer alan habere göre  hayvanat bahçesi yetkilileri kadının ziyaretlerini bundan sonra yasaklama kararı aldı. Yetkililer, şempanzenin diğer primatlarla sosyalleşmesi gerektiğini, insanlarla uzun süreli etkileşimin şempanzenin kendi grubuyla iletişim kurmasında sorun yarattığını söyledi.

Hayvanat bahçesinden yapılan açıklamada, “Chita ziyaretçilerle çok meşgul olduğunda, diğer şempanzeler onu dışlamaya ve grubun bir parçası olarak görmemeye başlıyor. Sonra ziyaret saatleri dışında yalnız başına oturmak zorunda kalıyor” dendi.

Öte yandan Timmermans, hayvanat bahçesi yetkililerinin kararının adil olmadığını savunarak “Ben bu hayvanı seviyorum, o da beni seviyor. Başka hiçbir şeyim yok. Neden bunu elimden almak istiyorlar?” diyerek sitem etti.

30 yıl önce hayvanat bahçesine gelen Chita’nınsa karara ne tepki verdiğine dair bir bilgi paylaşılmadı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları