HDP: ”YSK KARARI SONRASI AYNI ÇİZGİDEYİZ.”- YANDAŞ NAGEHAN ALÇI: ”BANA ABDULLAH ÖCALAN’IN HDP’NİN KENDİ ADAYIYLA ÇIKMASINI İSTEDİĞİ BİLGİSİ GELDİ.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » HDP: ”YSK KARARI SONRASI AYNI ÇİZGİDEYİZ.”- YANDAŞ NAGEHAN ALÇI: ”BANA ABDULLAH ÖCALAN’IN HDP’NİN KENDİ ADAYIYLA ÇIKMASINI İSTEDİĞİ BİLGİSİ GELDİ.”

06.05.2019 - 23:03

HDP: ”YSK KARARI SONRASI AYNI ÇİZGİDEYİZ.”- YANDAŞ NAGEHAN ALÇI: ”BANA ABDULLAH ÖCALAN’IN HDP’NİN KENDİ ADAYIYLA ÇIKMASINI İSTEDİĞİ BİLGİSİ GELDİ.”

İstanbul seçimlerini tartışmalı bir karala iptal edilmesinin ardından HDP’den Yüksek Seçim Kurulu (YSK) hukuku çiğneyerek, kendini inkar ederek ve iktidar baskısına boyun eğerek, zerre kadar demokratik meşruiyeti olmayan bir karar almıştır” açıklaması geldi. HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü de “HDP, YSK kararı sonrasında da aynı çizgidedir” dedi.

HDP’nin Twitter hesabından İstanbul’da seçim iptaline ilişkin açıklama yapıldı. Açıklama şu şekilde:

“YSK, hukuku çiğneyerek, kendini inkar ederek ve iktidar baskısına boyun eğerek, zerre kadar demokratik meşruiyeti olmayan bir karar almıştır. Hakimler bir kez daha cübbelerini iliklemiş, vicdani ve hukuki değerleri yok saymıştır.”

KÜRKÇÜ: HDP AYNI ÇİZGİDEDİR

HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü de Twitter’dan yaptığı açıklamada “HDP, YSK kararı sonrasında da aynı çizgidedir” dedi.

Bu arada Habertürk’te ekrana çıkan ve hükümete yakınlığıyla bilinen Nagehan Alçı, İstanbul seçimleriyle ilgili ‘HDP yeni aday çıkaracak’ iddiasında bulundu.

Alçı, “Seçimin iptal edileceğini ilk ben yazmıştım. Bana gelen bilgiler doğrultusunda bu kez HDP kendi adayıyla 23 Haziran seçimlerine gidebilir” dedi. Alçı şöyle devam etti: “Bana Abdullah Öcalan’ın HDP’nin kendi adayıyla çıkması bir takım bilgiler geldi.”

Cezaevinde bulunan eski HDP lideri Selahattin Demirtaş, 31 Mart seçimleri öncesi AKP karşısındaki adayların desteklenmesini istemişti. İmralı’da bulunan terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan da uzun zaman sonra avukatlarıyla görüşmüş ve bugün açıklaması avukatları tarafından basına duyrulmuştu.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :