28 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

HEDEFİNDE TÜİK VARDI..ÖZTRAK: KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI UNUTMAZ, MİLLETİMİZ BUNLARA OKKALI BİR DERS VERMEYE HAZIRLANIYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » HEDEFİNDE TÜİK VARDI..ÖZTRAK: KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI UNUTMAZ, MİLLETİMİZ BUNLARA OKKALI BİR DERS VERMEYE HAZIRLANIYOR

Eklenme : 06.12.2022 - 7:07

HEDEFİNDE TÜİK VARDI..ÖZTRAK: KURT KIŞI GEÇİRİR AMA YEDİĞİ AYAZI UNUTMAZ, MİLLETİMİZ BUNLARA OKKALI BİR DERS VERMEYE HAZIRLANIYOR

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, TÜİK’in bugün açıkladığı Kasım ayı enflasyon verilerine ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

12 aylık tüketici enflasyonu ve gıda enflasyonu verilerini paylaşan Öztrak, şunları kaydetti:

“Fiyat etiketleri şişerken, enflasyon düşüyor. Enflasyonda ‘baz mevsimi’ başladı. Tarihimizde hiç görülmemiş bir hızda enflasyonu şahlandırdılar. Beceriksizlik çıtasını o kadar yükseğe koydular ki, artık beceriksizlikte kendilerini aşamayınca, enflasyonun gazı da kesildi.

Şimdi sorumluluktan kaçmak için algı operasyonlarına hız vermeye sıra geldi. Millet bizzat yaşadığı ekonomik yıkıma yabancılaştırılacak. Enflasyonun yüzde 19’dan, yüzde 84’e düşürüldüğüne inandırılmaya çalışılacak. Yandaş kalemler, troller, tam gaz dezenformasyon fırtınası estirecek.

Yeter ki bu kifayetsizlerin beceriksizlikleri hiç konuşulmasın. Yeter ki tüm dünyada gıda fiyatları düşerken, Türkiye’de gıda enflasyonunun yüzde 102’yi aştığı, gıda enflasyonunda yeni bir rekor kırıldığı, mutfaklarda yangının büyüdüğü haber olmasın.

‘Boş teneke çok ses çıkarır.’ Bu kifayetsizler gürültü yaparak, dersi kaynatmak isteseler de, milletimiz sandıkta bunlara okkalı bir ders vermeye hazırlanıyor. Kurt kışı geçirir, ama yediği ayazı unutmaz. Bugün sorumluluktan kaçmaya çalışan, yarın sonuçlarından kaçamaz.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları