21 Nisan 2021 - Hoş geldiniz

HER SEÇİM ÖNCESİ AYNI SORU: YSK SEÇİM SONUÇLARINI SİSTEME DOĞRU MU AKTARIYOR? CHP 31 MART AKŞAMINA YÖNELİK BİR DÜZENLEMEYE DAHA GİDİYOR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » HER SEÇİM ÖNCESİ AYNI SORU: YSK SEÇİM SONUÇLARINI SİSTEME DOĞRU MU AKTARIYOR? CHP 31 MART AKŞAMINA YÖNELİK BİR DÜZENLEMEYE DAHA GİDİYOR.

Eklenme : 28.02.2019 - 8:53

HER SEÇİM ÖNCESİ AYNI SORU: YSK SEÇİM SONUÇLARINI SİSTEME DOĞRU MU AKTARIYOR? CHP 31 MART AKŞAMINA YÖNELİK BİR DÜZENLEMEYE DAHA GİDİYOR.

CHP, 31 Mart yerel seçimlerinin sonuçlarını Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) sonuçlarıyla eşzamanlı olarak takip etmeyi amaçlarken, bu kapsamda seçim takip sisteminin altyapısını güncelledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, “Herkes kendi bölgesinde bu sürece katılabilir. Herkes kendi ilçesini takip ederse sıkıntı kalmaz” diye konuştu.

Seçim takip sistemi hakkında bilgi veren Adıgüzel, 31 Mart’ta seçim sonuçlarını YSK sonuçlarıyla birlikte açıklamayı hedeflediklerini belirterek, “Teknik altyapı hazırlandı. Sistemimiz hazır. Testleri gerçekleştiriyoruz. Kendi takip sistemimizi oluşturduk. Sandık görevlilerinin belirlenmesi devam ediyor. Müşahit çalışmalarımız devam ediyor. Eğitimler veriliyor” diye konuştu.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre Adıgüzel, kullanılan altyapının yerel seçimlere göre güncellendiğini belirterek, örgütlerin katılımlarıyla bir test yapılacağını kaydetti. Sistemin çalışması için insan kaynağı olarak her bölgede adaylarla birlikte çalışan gönüllülerden faydalanacaklarına işaret eden Adıgüzel, şunları dile getirdi:

Mahallede destek

“İnsan kaynağı olarak gönüllülerle çalışacağız. Örneğin; Ekrem İmamoğlu gönüllüleri ve Mansur Yavaş gönüllüleri var. Yerel seçimin doğası gereği herkes kendi evinin önünü süpürecek. Kendi göbeğini kendi kesecek. Herkes kendi bölgesinde bu sürece katılabilir. Herkes kendi ilçesini takip ederse sıkıntı kalmaz. Yerel seçimlerin özelliği gereği kimsenin başka bir il ya da bölgeden gelecek sonuçları beklemesine gerek yok. Kurallara uygun bir seçim olmasını istiyorsanız oyunuzu kullandıktan sonra herkes kendi mahallesinde destek olursa sıkıntı kalmaz.”

Adıgüzel, Ankara’nın Mamak ilçesinde toplam 1323 sandık olduğunu, bu ilçede yalnızca 1323 sandık sonucunun toplanmasıyla sonucun ortaya çıkacağını belirterek, “Ankara’da toplamda 12 bin 158 sandık var. Bu sandıkları takip edersek, sandıklara ulaşırsak, Ankara sonucunu öğrenmek için başka hiçbir şeye gerek kalmıyor” diye konuştu.

Adıgüzel, öncelik sıralamasına göre takip etmeyi hedefledikleri her sandıkta en az iki görevlinin, her okulda da en az bir bilişim sorumlusunun görevlendirilmesinin amaçlandığını ifade etti.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları