10 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

HÜDA PAR’IN KAPATILMASI İÇİN YARGITAY’A BAŞVURU

Ana Sayfa » GÜNCEL » HÜDA PAR’IN KAPATILMASI İÇİN YARGITAY’A BAŞVURU

Eklenme : 11.05.2023 - 7:46

HÜDA PAR’IN KAPATILMASI İÇİN YARGITAY’A BAŞVURU

Büro-İş Sendikası, HÜDA PAR’a kapatılma davası açılması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Cumhuriyet’te Sefa Uyar’ın haberine göre

Sendikanın sunduğu dilekçede, HÜDA PAR’ın anayasanın 1, 2, 3, 6, 11, 41, 42, 68, 69, 174, 176. maddeleri ile Siyasi Partiler Yasası’na aykırı eylemlerde bulunduğu belirtilerek temelli kapatılması istendi.

Dilekçede Hizbullah’ın tarihine ve kanlı eylemlerine atıf yapıldı, dönemin Diyarbakır Emniyet Genel Müdürü Gaffan Okkan ile Konca Kuriş cinayetlerine de dikkat çekildi. Partinin bir çok yöneticisinin Hizbullah’tan yargılanıp hüküm giydiği aktarılan ve bu isimlere yer verilen dilekçede; HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun “Hizbullah bana göre bir terör örgütü değil”, “Türk Bayrağı bana problemli geliyor” açıklamaları anımsatıldı.

Parti programında zorunlu karma eğitimden vazgeçilmesi, Kürtçenin ikinci resmi dil olması, “Ne mutlu Türküm diyene” sözünün silinmesi çağrısı yapıldığı da belirtilirken “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak ve toplumun huzur, güven ve birlikteliği için davalı partinin temelli kapatılması hukuksal bir zorunluluktur.” ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABER: MEZAR EVLERDE YAPTIĞI İŞKENCELERLE HAFIZALARA KAZINAN, GAFFAR OKKAN VE KONCA KURİŞ’İN KATİLİ TERÖR ÖRGÜTÜ HİZBULLAH, HÜDA PAR’IN CUMHUR İTTİFAKI’NA KATILMASIYLA BERABER YENİDEN GÜNDEMDE.

HİZBULLAH’A YÖNELİK DÜZENLENEN OPERASYONLARDA ELE GEÇİRİLEN O KASETLERDEN BİRİNİ BEN DE İZLEDİM..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları