HÜKÜMET 3 GÜNLÜK YAS İLAN ETTİ, İYİ PARTİLİ ÇIRAY, ERDOĞAN’A ÇAĞRIDA BULUNDU:”AMERİKA’DA YAHUDİ LOBİSİNDEN ALDIĞINIZ MADALYAYI GERİ VERECEK MİSİNİZ?”

Ana Sayfa » GÜNCEL » HÜKÜMET 3 GÜNLÜK YAS İLAN ETTİ, İYİ PARTİLİ ÇIRAY, ERDOĞAN’A ÇAĞRIDA BULUNDU:”AMERİKA’DA YAHUDİ LOBİSİNDEN ALDIĞINIZ MADALYAYI GERİ VERECEK MİSİNİZ?”

15.05.2018 - 7:12

HÜKÜMET 3 GÜNLÜK YAS İLAN ETTİ, İYİ PARTİLİ ÇIRAY, ERDOĞAN’A ÇAĞRIDA BULUNDU:”AMERİKA’DA YAHUDİ LOBİSİNDEN ALDIĞINIZ MADALYAYI GERİ VERECEK MİSİNİZ?”
Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 55 Filistinlinin hayatını kaybettiği olayların ardından Türkiye’de 3 gün yas ilan edildiğini açıkladı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Bakanlar Kurulu’nun da gündemindeydi. Toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gerçekleştirilen katliamın ABD ve İsrail’in ortak eseri olduğunu söyledi.

Bozdağ’ın açıklamalarında satır başları şöyle:

-Bugünkü olaylar artık göstermiştir ki artık Filistinlilerin kanında ABD’nin de eli vardır.

-ABD artık çözümün değil sorunun kaynağıdır.

-Bugün tarihe kanlı pazartesi olarak geçecektir. Müslümanlar ve İslam ülkeleri bakımından kara bir pazartesi olarak tarihe geçecektir. Kudüs’ün tarihi akdi ve manevi statüsü asla değişmeyecektir. Kudüs, kadimden beri olduğu gibi bundan sonra da bağımsız Filistin devletinin başkenti olmaya devam edecektir. Biz, Filistin davasının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yılmaz bir savunucusu olmaya devam edeceğiz.

-ABD, bölgede devam eden barış sürecini attığı bu adımla yok etti. Bölgedeki huzursuzluğun artmasına neden oldu. Filistinliler barışçıl bir gösteri yapıyor ama İsrail askerleri gerçek mermiler ile ateş ediyor. Dünyanın neresinde barış gösterisi yapanların üzerine gerçek mermiler ile ateş ederler.

Bu arada Yİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, İsrail ile yaşanan gerginlikler sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sosyal medyadan çağrıda bulundu.

“Sn Erdoğan’dan bir ricam var. Sn Erdoğan Amerikada Yahudi lobisinden madalya almıştınız, Filistin’deki katliamın nedeni olan Netenyahu’nun politikalarını protesto etmek için lütfen o madalyayı geri verir misiniz..”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :