2 Temmuz 2022 - Hoş geldiniz

İBB SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN: DEVLETİMİZ İNCELEMESİNİ TAMAMLADI VE DOĞRULARI İBB’NİN SÖYLEDİĞİNİ TEYİT ETTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » İBB SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN: DEVLETİMİZ İNCELEMESİNİ TAMAMLADI VE DOĞRULARI İBB’NİN SÖYLEDİĞİNİ TEYİT ETTİ

Eklenme : 15.04.2022 - 7:38

İBB SÖZCÜSÜ MURAT ONGUN: DEVLETİMİZ İNCELEMESİNİ TAMAMLADI VE DOĞRULARI İBB’NİN SÖYLEDİĞİNİ TEYİT ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, İBB’ye ‘terör’ teftişlerin tamamlandığını, ‘doğruları İBB’nin söylediğini’ duyurdu.

İktidar bir süredir CHP’li İBB’nin kadrosunda ‘terörle ilişkili’ kişilerin bulunduğunu öne sürüyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu iddiayı dile getirmesinin ardından, İçişleri Bakanlığı tarafından İBB’ye teftiş başlatılmıştı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabında “Hatırlatma Duyurusu” başlığı altında paylaşım yaptı. Ongun, “Aylarca ‘İBB’de 45 bin kişi işe aldılar’ dediler. Ama birkaç aydır hiç sesleri çıkmıyor! Neden? Çünkü devletimiz incelemesini tamamladı ve doğruları İBB’nin söylediğini teyit etti. Özür dilemeyecekleri için kamuoyu bilsin istedik” dedi.

İBB sözcüsü, Twitter hesabı üzerinden şunları yazdı:

  • Hatırlatma duyurusu: Aylarca ‘İBB’de 45 bin kişi işe aldılar’ dediler. Ama birkaç aydır hiç sesleri çıkmıyor! Neden? Çünkü devletimiz incelemesini tamamladı ve doğruları İBB’nin söylediğini teyit etti. Özür dilemeyecekleri için kamuoyu bilsin istedik.
  • NE OLMUŞTU?

    İBB Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu, 10 Aralık 2021’de ‘İBB’ye alınan 557 kişinin terörden kaydı olduğunu’ iddia etmişti.

    Daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis’teki bütçe görüşmeleri sırasında ’33 bin personel alımı yapıldığını, bunun 557 kişinin terör örgütü bağlantısı olduğunu’ iddia etmişti.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları