26 Ekim 2021 - Hoş geldiniz

İBB SÖZCÜSÜ ONGUN: NERDEYSE BÜTÜN TÜGVA YÖNETİCİLERİ İBB’DE İŞE ALINMIŞ, ARTIK HEPSİ GİTTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » İBB SÖZCÜSÜ ONGUN: NERDEYSE BÜTÜN TÜGVA YÖNETİCİLERİ İBB’DE İŞE ALINMIŞ, ARTIK HEPSİ GİTTİ

Eklenme : 14.10.2021 - 8:15

İBB SÖZCÜSÜ ONGUN: NERDEYSE BÜTÜN TÜGVA YÖNETİCİLERİ İBB’DE İŞE ALINMIŞ, ARTIK HEPSİ GİTTİ

İBB Sözcüsü Ongun: Neredeyse bütün TÜGVA yöneticileri İBB’de işe alınmış, artık hepsi gitti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, kadrolaşma listeleri iddiası ile gündeme gelen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) yöneticilerinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) işe alındığının tespit edildiğini duyurdu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucuları arasında yer aldığı, TÜGVA’nın vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğuna dair sızdırılan bilgiler gündemdeki yerini koruyor.

Devletin çeşitli kademelerine yerleştiği öne sürülen TÜGVA yöneticilerinin İBB’de de işe alındığını ifade eden Ongun, CHP’nin İBB seçimlerini kazanması sonrası söz konusu kişilerin görevlerinden ayrıldığını duyurdu.

‘İBB’NİN BALLI KAYNAK OLARAK KULLANILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’

Ongun şu ifadeleri kullandı:

”Yaptığımız incelemelerde, TÜGVA yöneticilerinin İBB’de işe alındığını da tespit ettik. Mesela Vakfın Başkanı olan kişi 2015’te işe alınmış. 31 Mart 2019 seçimlerinin ardından 11.04.2019’da işten ayrılmış. İBB’nin ballı kaynak olarak kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz.”

‘BESLEME VAKIFLAR İÇİN DEĞİL…’

Ongun ardından da “TÜGVA’nın neredeyse tüm yöneticileri, ortaokul-lise koordinatörleri dahil geçmiş dönemde İBB’de işe alınmış. Hepsi artık gitti. Besleme vakıflar için değil 16 milyon İstanbullu için çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları