İBRETLİK RÖPORTAJ- YAVUZ BİNGÖL: ”SONUNA KADAR ERDOĞANCIYIM. HATTA BÜYÜK HARFLERLE YAZ, FERİŞTAHIYIM.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İBRETLİK RÖPORTAJ- YAVUZ BİNGÖL: ”SONUNA KADAR ERDOĞANCIYIM. HATTA BÜYÜK HARFLERLE YAZ, FERİŞTAHIYIM.”

13.05.2018 - 11:11

İBRETLİK RÖPORTAJ- YAVUZ BİNGÖL: ”SONUNA KADAR ERDOĞANCIYIM. HATTA BÜYÜK HARFLERLE YAZ, FERİŞTAHIYIM.”

Hürriyet Gazetesi’nden Cengiz Semercioğlu’nun Yavuz Bingöl’le yaptığı röportaj çarpıcı açıklamalarla dolu.

Semerci’nin ”Kökeninin Alevi-sol olması nedeniyle iktidara yakınlığın eleştiriliyor..” sözüne, Bingöl’ün röportajın ilerleyen bölümünde ”Sonuna kadar Erdoğancıyım. Hatta lütfen burayı büyük harfle yaz; FERİŞTAHIYIM… Ben Erdoğan’ı seviyorum. Oyumu da Erdoğan’a vereceğim seçimlerde.” diye yanıtlaması onun galiba unutulmayacak açıklamalarından biri olacak.

İşte o röportaj:

◊ “Afrin türküsü” olarak bilinen “Milletin Duası”ndan başlayalım…

– Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP grubundaki talihsiz konuşmasının ardından, bu türkü ve klip iyi bir cevap oldu. O açıdan önemli buluyoruz. Biz usturuplu bir şekilde basına açıklamamızı da yapmıştık zaten…

◊ Türküyü hangi sanatçıların söyleyeceğine kim karar verdi?

– O listeyi daha çok Cumhurbaşkanlığı yapıyor. Tabii danıştıkları isimler var. Hatay ziyaretine gelemeyenler oldu biliyorsun. “Bizim haberimiz olmadı” diyenler çıktı. Ben ağır taraf olan sanatçılar dışında herkesin davet edildiğini düşünüyorum. Özellikle resepsiyonlara. Gelen geliyor, gelmeyen gelmiyor…

◊ Ama Hatay’a davet edilmeyen isimler gerçekten var…

– Evet. Hızlı gelişen bir süreç olduğu için öyle olmuş olabilir. Başka bir neden bulamıyorum.

◊ “Milletin Duası”nı Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın’la birlikte yazdınız, Hatay’dan döndükten sonra mı kaleme aldınız?

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :