4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

İDDİA: İMAMOĞLU İKİ HDP MİLLETVEKİLİ İLE YEŞİLKÖY’DE BİR BALIK LOKANTASINDA BAŞ BAŞA YEMEK Mİ YEDİ?

Ana Sayfa » GÜNCEL » İDDİA: İMAMOĞLU İKİ HDP MİLLETVEKİLİ İLE YEŞİLKÖY’DE BİR BALIK LOKANTASINDA BAŞ BAŞA YEMEK Mİ YEDİ?

Eklenme : 12.12.2022 - 7:03

İDDİA: İMAMOĞLU İKİ HDP MİLLETVEKİLİ İLE YEŞİLKÖY’DE BİR BALIK LOKANTASINDA BAŞ BAŞA YEMEK Mİ YEDİ?

 

Milliyet’ten Zafer Şahin daha önce İmamoğlu ve Kaftancıoğlu arasında olduğu iddia edilen gerginliği köşesine taşıyan ilk isimdi. Bu defa iddialar yine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu üzerine…

 

Kasım ayının son haftası…

Yeşilköy’de bir balık lokantası.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve iki HDP Milletvekili baş başa yemek yiyor.

Gündem tabii ki 2023’teki Cumhurbaşkanlığı seçimi ve İmamoğlu’nun adaylık meselesi.

İmamoğlu için HDP’nin desteğinin neden çok önemli olduğunu uzun uzun anlatmaya gerek yok. 2019’da İstanbul’u HDP seçmeninin desteğiyle aldı.

Olası Cumhurbaşkanlığı adaylığında da o desteği yanında istiyor. Ancak bunun açıktan, göstere göstere verilmesi de işine gelmiyor.

Çünkü tüm yumurtaları aynı sepete koymaması gerektiğinin farkında. Daha açık yazalım, altılı masada kendisinin adaylık yolunu açacağına inandığı Meral Akşener’i ve partisini ürkütmek istemiyor.

Akşener’in kendi ismini eninde sonunda masaya getireceğine inanıyor. Hem İyi Parti’yi hem de HDP’yi idare etmeye çalışma sebebi tam olarak bu.

Kulis bilgisine göre, HDP’lilere “Aralık ayında ibre bana dönecek. Siz bu süreçte sadece kim aday olursa destek vermeyeceğinizi açıklayın. (Mansur Yavaş ile olmaz vurgusu.) Benimle ilgili olumsuz konuşmayın. Kemal Bey ya da benim aday olmam durumunda destekleyeceğinizi ilan etmeniz yeter. Gerisini bana bırakın. Ben Genel Başkanı ikna ederim” diyor.

HDP’nin desteğine karşılık İmamoğlu’nun ne vereceği meçhul. Aralık ayında ibrenin kendisine döneceğinden emin olan biri herhalde bu ayrıntıyı da hesap etmiştir.

Ancak ortada şöyle bir sorun var. HDP’nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın İmamoğlu’nu ‘Güvenilmez’ bulduğu söyleniyor.

Demirtaş,  eylül ayında, “Kılıçdaroğlu, ülkenin tüm temel ve tartışmalı sorunlarına ilişkin görüşlerini açıklamış durumda ve farklı toplumsal kesimlerde önemli desteği olduğu görülüyor” demiş ve bu açıklama Kılıçdaroğlu’na destek olarak yorumlanmıştı.

İmamoğlu muhtemelen o günden beri HDP’yi yanına çekmek için çabalıyor. Yeşilköy’deki balıkçıda yenilen yemekten önce de başka temaslar olduğuna dair bilgiler var.

Belediye imkânları ve yönettiği devasa bütçe düşünüldüğünde elinin kuvvetli olduğu bir gerçek. Ama bütün bunlar HDP’nin desteğini almaya yetmeyebilir.

Bu süreçte asıl belirleyicilerden biri İmamoğlu’nun karlı bir İstanbul akşamında Balıkçı Kahraman’da buluştuğu uluslararası karar vericiler olacak. HDP’nin desteğinin kimden yana olacağını HDP üst yönetimiyle beraber onlar belirleyecek.

İnanmayan CHP’li Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a sorsun.

Aralık ayı masa için uzun bir ay olacak.

 

Ah İstanbul, vah İstanbul

Halk TV, İstanbul Topkapı’da bir iddiaya göre 7 milyon dolara yeni bir bina satın aldı! Medya sitelerinde yazılanlara göre adı sık sık İmamoğlu ile anılan kanal yakında bu büyük ve modern binaya taşınacak. Yayınlarına da buradan devam edecek.

CHP’nin kanalı olarak bilinen Halk TV’nin artık tamamen İmamoğlu’nun kontrolü altına girdiğini bizzat CHP’liler söylüyor. Hatta kanala alınacak muhabirlerle görüşmeleri bile İmamoğlu’nun basın ekibinin yaptığı iddia ediliyor!

Sadece Halk TV’mi? Bazı internet siteleri için de aynı şeyler konuşuluyor. Her ay belediyeden bu sitelere yapılan yüklü ödemeler herkesin dilinde.

Aday olmayı başarırsa iletişimini bu kanallar üzerinden yürütecek. Yürütsün, medyada gazetecilere yeni iş olanaklarının doğması iyi bir şey. Tabii finansmanın nereden sağlandığının şeffaf bir şekilde açıklanması şartıyla.

İmamoğlu’nun tüm bu medya operasyonlarında cevap aranması gereken asıl soru şu: Bu değirmenin suyu nereden geliyor?

Bu soru sana İstanbul…

 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları