27 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

İDDİA: İMAMOĞLU’NDAN KILIÇDAROĞLU’NA ”YÜZLEŞME MEKTUBU”..GÜNDEM KAFTANCIOĞLU

Ana Sayfa » GÜNCEL » İDDİA: İMAMOĞLU’NDAN KILIÇDAROĞLU’NA ”YÜZLEŞME MEKTUBU”..GÜNDEM KAFTANCIOĞLU

Eklenme : 29.11.2022 - 9:31

İDDİA: İMAMOĞLU’NDAN KILIÇDAROĞLU’NA ”YÜZLEŞME MEKTUBU”..GÜNDEM KAFTANCIOĞLU

Milliyet’ten Zafer Şahin, İmamoğlu-Kaftancıoğlu arasında artık medyada yazılıp çizilen iddiaları geçen hafta kulis bilgi olarak köşesine taşıyan ilk isim. Bugün aynı konuyu başka bir boyutuyla değerlendiriyor:

 

Oda TV internet sitesinde ‘Hürrem Elmasçı’ müstear adıyla köşe yazan bir gazeteci var. Bu köşede geçen hafta duyurduğumuz “İmamoğlu’na Kaftancıoğlu freni” başlıklı habere niyeyse çok içerlemiş. “CHP kulisini neden CHP’li gazeteciler değil de Zafer Şahin yazıyor” diye sormuş!

Kulis haberde bile partizanlık isteyen arkadaş Kaftancıoğlu’nu bize bilgi sızdırmakla suçluyor! Bir de Kars lobisi adını verdiği bazı CHP’lileri. Yazısında sözünü ettiği Kars lobisini de Canan Kaftancıoğlu’nu da tanımam. Kimin kimle, neyin kavgasına tutuştuğuna takılmadan sadece işimi yaparım. Doğru olmak kaydıyla istediğim kulisi de yazarım. Şimdi de öyle yapacağım.

Önce kısa bir hatırlatma. Geçen hafta İmamoğlu’nun Kaftancıoğlu’na “Benimle misin, Kılıçdaroğlu ile mi? Bir karar ver artık” dediğini, Kaftancıoğlu’nun da bu sözlere “Benimle nasıl böyle konuşabilirsin? Sen önce belediye başkanlığı yap” cevabını verdiğini, ikili arasında zaten limoni olan ilişkilerin iyice gerildiğini yazdık. O günden sonra adeta kıyamet koptu. Haberi yalanlayamayanlar “Bu bilgiyi kim sızdırdı?” sorusunun cevabını aramaya başladı. Onlar aramaya devam etsin, biz işimize bakalım.

Ekrem İmamoğlu dün kendisine Kaftancıoğlu’nun sözlerini soran gazetecilere, “Kendisi nezaketli bir hanımdır. Bu bahsi geçen kelimeleri bir kadın olarak söylememiştir diye düşünüyorum” dedi. Ancak vücut diliyle de iddiaları doğruladı. Yüz ifadesinden ve seçtiği kelimelerden canının ne kadar sıkkın olduğu rahatlıkla anlaşılıyordu.

Kulislerde konuşulanlar da bu doğrultuda zaten. İmamoğlu bu sözlere çok bozulmuş. Hatta o kadar üzülmüş ki oturmuş CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir mektup yazmış. Adeta içini döktüğü o mektupta “Beni Canan Kaftancıoğlu ile yüzleştirin” ricasında da bulunmuş. Belli ki Kılıçdaroğlu’nun önünde Kaftancıoğlu’ndan hesap sormak ve genel başkanın arkasından iş çeviren adam algısından uzaklaşmak istiyor. CHP’de nefesler tutulmuş, bu yüzleşmenin sonucu bekleniyor.

Kılıçdaroğlu bugün akşam saatlerinde İstanbul’da olacak. Hafta sonuna kadar da İstanbul’da olması planlanıyor. Doğal olarak İmamoğlu ve Kaftancıoğlu da tüm programlarda yanında boy gösterecek. Yani bir yüzleşme kaçınılmaz görünüyor.

Şimdi gözler Kılıçdaroğlu’nda. Bu kavgada ona düşen, müşfik baba rolü. Muhtemelen kavga eden iki haylaz çocuğu karşına alıp, “Ne yapıyorsunuz, siz kardeşsiniz” diyecek. Ve ikiliyi barıştırmaya çalışacak. Ama işi zor. İmamoğlu ve Kaftancıoğlu arasındaki buzlar öyle kolay kolay erimez. Kaftancıoğlu’nun il başkanlığındaki günleri sayılı. Yerine kendisine yakın bir adamını getirmek istiyor. Bir başka kulise göre birlikte hareket ettiği CHP’li  dört ilçe başkanına da milletvekili adaylığı için istifa etmeleri talimatını vermiş. Kısacası, koltuktan ayrıldıktan sonra da İstanbul ve parti örgütündeki ağırlığını korumaya çalışıyor. İmamoğlu ile aralarındaki gerilimin temel sebebi, İstanbul özelinde giriştikleri bu parti içi iktidar yarışı. CHP’nin yeni il başkanı belli olana kadar bu kavga daha da alevlenerek devam eder. Ama günün sonunda bu kavganın kazananı Kılıçdaroğlu olur. İstanbul’daki düğümü artık ondan başkası çözemez. Bulduğu çözüme de İmamoğlu ve Kaftancıoğlu da dâhil kimse itiraz edemez.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları