10 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

İFTARIN EV SAHİBİ ESKİ ADALET BAKANI MÜFTÜOĞLU ”SECCADE” TARTIŞMASINA AÇIKLIK GETİRDİ: ”KILIÇDAROĞLU’NA TENKİTLER HAKSIZLIKTIR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İFTARIN EV SAHİBİ ESKİ ADALET BAKANI MÜFTÜOĞLU ”SECCADE” TARTIŞMASINA AÇIKLIK GETİRDİ: ”KILIÇDAROĞLU’NA TENKİTLER HAKSIZLIKTIR”

Eklenme : 01.04.2023 - 18:28

İFTARIN EV SAHİBİ ESKİ ADALET BAKANI MÜFTÜOĞLU ”SECCADE” TARTIŞMASINA AÇIKLIK GETİRDİ: ”KILIÇDAROĞLU’NA TENKİTLER HAKSIZLIKTIR”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı iftar yemeğinin ardından çekilen seccade üzerinde durduğu bir fotoğraf nedeniyle sosyal medyada hedef haline getirildi.

Fotoğrafın çekildiği iftarın ev sahibi eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlu açıklamalarda bulundu. Müftüoğlu, fotoğrafın lokanta müdürünün odasında kalabalık içinde ve alelacele çekildiğini, Kılıçdaroğlu’na yapılan haksız tenkitlerin sağduyudan uzak ve haksızlık olduğunu söyledi.

Müftüoğlu’nun açıklamasının tamamı şöyle:

“Kamuoyuna Duyuru,

Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU dün akşam, İstanbul Platformu adına verdiğimiz iftar davetine katıldı.

Halil İbrahim Sofrası’na ilahiyatçılar, akademisyenler, eski yeni bürokratlar, milletvekilleri ve dostlarımız katıldı.

Sayın KILIÇDAROĞLU iftar sonrasında adalet üzerine dikkat çeken bir konuşma yaptı. Yemeğin ardından, kalabalık bir ortamda (lokanta yöneticisinin odasında) hatıra fotoğrafları çekildi. Kalabalığın meydana getirdiği dikkatsizlik, söz konusu fotoğraflara da yansıdı.

Sayın KILIÇDAROĞLU’na yapılan haksız tenkitler sağduyudan uzaktır, haksızlıktır. Siyasetin bu kadar acımasız, anlayışsız, birbirini suçlayıcı bir dille yapılması, artık hepimizi ziyadesiyle yormuştur. Bu gerçeği kamuoyu ile paylaşmak da benim görevimdir. Saygılarımla,

Adalet Eski Bakanı İsmail MÜFTÜOĞLU”

Müftüoğlu’nün açıklamasını Twitter hesabından paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da ‘seccade’ tartışmalarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:  

“1. Olay budur, yani yanlışlıkla olmuş, kaza.

 2. Seccade sadece halı/kilimdir, kutsal değil.

 3. İslami ve insani ne varsa istismar eden, paraya tahvil edenlerin bu seccade güzellemeleri de istismardan başka bir şey değil.”

 

Seccade bulunan fotoğrafın çekildiği ev sahibi sessizliğini bozdu: Yapılanlar Kılıçdaroğlu'na haksızlık - Resim : 1

 

İLGİLİ HABER:

KILIÇDAROĞLU ÜZERİNDEN ”SECCADE” TARTIŞMASI: O SECCADE NASIL ALEV ALDI?

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları