29 Eylül 2022 - Hoş geldiniz

İĞNEDEN İPLİĞE HER ŞEYE YÜZDE 20 ZAM, ÇÜNKÜ ELEKTRİĞE YİNE ZAM GELDİ, EN FAHİŞ ARTIŞ İSE SANAYİ SEKTÖRÜNE

Ana Sayfa » EKONOMİ » İĞNEDEN İPLİĞE HER ŞEYE YÜZDE 20 ZAM, ÇÜNKÜ ELEKTRİĞE YİNE ZAM GELDİ, EN FAHİŞ ARTIŞ İSE SANAYİ SEKTÖRÜNE

Eklenme : 01.09.2022 - 10:42

İĞNEDEN İPLİĞE HER ŞEYE YÜZDE 20 ZAM, ÇÜNKÜ ELEKTRİĞE YİNE ZAM GELDİ, EN FAHİŞ ARTIŞ İSE SANAYİ SEKTÖRÜNE

Elektriğe yüzde 20 zam geldi.

EPDK tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Pandeminin etkilerinin küresel ekonomilerde etkisini sürdürdüğü bir dönemde başlayan Rusya-Ukrayna savaşı, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünya enerji piyasaları için ağır sonuçları beraberinde getirmiştir.

‘Küresel enerji krizi’ olarak da yorumlanan bu süreçte neredeyse bütün ham madde fiyatlarında olağanüstü artışlar yaşanmış bu durum ülkemizdeki enerji üretim maliyetlerini de olumsuz etkilemiştir.

Özellikle son aylarda küresel piyasalardaki enerji hammadde fiyatlarındaki artışların belirli seviyeleri geçmesi sebebi ile nihai elektrik tarifelerinde mesken ve tarımsal faaliyetler abone grupları için %20, kamu ve özel hizmetler sektörü ile diğer aboneler grubu için %30, sanayi abone grubu için %50 oranında artış yapılmıştır. Bu artışla beraber 100 kWh elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi için ödenecek tutar 173,46 TL olmuştur.

Yeni tarifeler 1 Eylül 2022 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecektir.”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu zamdan saatler önce yaptığı paylaşımda “Erdoğan elektrikte yeni bir zammı aklından bile geçirme. Milletin ekmeği yok. Anlıyor musun, harcanacak bir şey kalmadı. Yok ya hu. Yok arkadaş yok!” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları