İKİ ÜNLÜ ANKETÇİ KİM ÖNDE SORUSUNU YANITLADI

Ana Sayfa » GÜNCEL » İKİ ÜNLÜ ANKETÇİ KİM ÖNDE SORUSUNU YANITLADI

25.05.2019 - 17:41

İKİ ÜNLÜ ANKETÇİ KİM ÖNDE SORUSUNU YANITLADI

 

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat ve Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı Habertürk canlı yayınında yenilenecek olan İstanbul seçiminde kimin önde olduğuna ilişkin anketi açıkladı.

 

HaberTürk’te yayınlanan dünkü Manşet programında anketçiler son durumu açıkladı. MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, son seçim anketine göre Ekrem İmamoğlu’nun Binali Yıldırım’dan bir tık önde olduğunu belirtirken Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı ise Binali Yıldırım ve İmamoğlu’nun seçim yarışında kafa kafaya gittiğini söyledi.

 

KÜRT SEÇMEN UYARISI – VİDEO

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı yenilenecek olan İstanbul seçiminde kazananı HDP seçmeninin belirleyeceğini iddia etti. Sarı, “Gönlünde HDP olup da hiçbir partiye oy basamayan seçmen önemli bir yekün oluşturuyor. Yani şimdi bir baktığımız zaman 200 bin bu seçimde yüzde 2 demek yani seçimi o 200 bini alan kazanır.” dedi.

HALK KİMİ MAĞDUR OLARAK GÖRÜYOR? İŞTE O ORAN – VİDEO

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı seçimlerin yenilenmesi kararından sonra yurttaşların büyük çoğunluğunun mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nun daha çok mağdur edildiği düşüncesinin anketlerde yer aldığını belirtti. Murat Sarı, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki mağduriyet oranını açıkladı. Anket sonucuna göre İmamoğlu’nun mağduriyet oranının yüzde 60 Binali Yıldırım’ın ise yüzde 40’ı bulduğu ortaya çıktı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :