İKTİDAR KESENİN AĞZINI AÇTI-BAŞBAKAN’IN EMEKLİLERE İKRAMİYE MÜJDESİ ASLINDA CHP’NİN PROJESİYDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » İKTİDAR KESENİN AĞZINI AÇTI-BAŞBAKAN’IN EMEKLİLERE İKRAMİYE MÜJDESİ ASLINDA CHP’NİN PROJESİYDİ

30.04.2018 - 21:16

İKTİDAR KESENİN AĞZINI AÇTI-BAŞBAKAN’IN EMEKLİLERE İKRAMİYE MÜJDESİ ASLINDA CHP’NİN PROJESİYDİ

 

 

 

Türkiye bazı konularda birinciliği hiçbir ülkeye kaptırmıyor.

En pahalı akaryakıt, en pahalı doğalgaz, en pahalı su ve en pahalı elektrik bu ülkenin ipi göğüslediği konular arasında.

Durum böyle olunca çalışan, emeği ile geçinen kesimlere yapılan maaş, ücret artışlarının devede kulak kaldığı, yani işçinin, memurun, emeklinin cebine o artışlar daha girmeden çarşıda, pazarda, kredi kartı borçlarında eriyip gittiği apaçık bir gerçek.

Baskın seçim kararında kötüye giden ekonomik göstergelerin de etkili olduğu gerçeği kendini bütün ağırlığı ile hissettirirken iktidar artık kesenin ağzını açmış görünüyor.

İşte seçim ekonomisinin ilk müjdesini Başbakan Binali Yıldırım verdi.

Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi bin TL. ikramiye haberi bunun en somut göstergesi.

İktidarın sürekli olarak bütçe disiplininden söz eden ekonomi kurmaylarının baskın seçim sürecinde son kozlarını oynadıkları iyice ortaya çıkmış durumda.

Şimdi emeklilere bayram öncesi ikramiye verileceğini açıklayan Başbakan’ın bu müjdesinin perde arkasını biraz kurcalamak gerekiyor. Çünkü ikramiye konusu CHP’yi yakından ilgilendiriyor. Anımsanacağı üzere 2015 yılındaki 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri öncesinde Kılıçdaroğlu’nun meydanlarda, mitinglerde, çalışan kesimlerle ilgili ürettikleri projeleri anlatırken ısrarla vurguladığı ana tema, emeklilere ikramiye verilmesi konusuydu. O günlerde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le, Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Kılıçdaroğlu’na tepki göstererek ‘’Kaynağı nereden bulacaksın?’’ diye sormuşlardı.

Bugün gelinen noktada iktidarın, CHP’nin projesine sarılması seçim tartışmalarının kıran kırana geçeceğinin en kuvvetli belirtisi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :