İKTİDARIN ARKA BAHÇESİ TÜRK İŞ İTİRAF ETTİ: TEŞERON İŞÇİLERİN BİR BÖLÜMÜ KADROYA GEÇTİ, 85 BİN İŞÇİ HÂLÂ TEŞERON OLARAK ÇALIŞIYOR.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İKTİDARIN ARKA BAHÇESİ TÜRK İŞ İTİRAF ETTİ: TEŞERON İŞÇİLERİN BİR BÖLÜMÜ KADROYA GEÇTİ, 85 BİN İŞÇİ HÂLÂ TEŞERON OLARAK ÇALIŞIYOR.”

03.06.2018 - 7:18

İKTİDARIN ARKA BAHÇESİ TÜRK İŞ İTİRAF ETTİ: TEŞERON İŞÇİLERİN BİR BÖLÜMÜ KADROYA GEÇTİ, 85 BİN İŞÇİ HÂLÂ TEŞERON OLARAK ÇALIŞIYOR.”

İktidarın çalışma yaşamında uyguladığı politikaların en ağırı olan sendikasızlaştırmanın bir sonucu olarak yaygınlaşan teşeron işçi çalıştırma uygulaması, bilindiği gibi önceki seçimde söz verilmesine rağmen devam ettirilmişti. Gelen baskılar sonucu bu uygulamanın bitirileceği ve teşeron işçilerin tümünün kadroya alınacağı açıklanmıştı.

Daha sonra ortaya çıktı ki teşeron işçilerin ancak belirli bir kısmı kadroya alınmıştı.

İşin bu noktaya varmasında suskunluğunu koruyarak iktidara destek olan Türk İş bile sonunda tepki gösterdi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Ağaç-İş Sendikası Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen iftara katıldı.

İftarda işçilerle buluşarak taleplerini dinleyen Atalay, “Bugün öğlen saatlerinde Sayın Başbakan ile birlikte Ankara’dan Bolu’ya birlikte geldik. Çalışma hayatı ile ilgili bir iki konu hakkında görüştük. Türk-İş olarak bu ülkede 1952 senesinden beri varız. Temsil ettiğimiz insanlardan, arkadaşlarımızdan önce bizim için temsil ettiğimiz ülke önemli. Önce Türkiye Cumhuriyeti’nin çıkarları, ardından temsil ettiğimiz arkadaşlarımızın haklarını korumak ve yerine getirmek. Malumunuz, biz Ocak ayında aldığımız ücreti sene sonunda da almamız gerektiğini ifade ediyoruz 2 senedir. Taşeronla ilgili sıkıntılarımız var. Taşeronun bir bölümü kadroya geçti. 85 bine yakın arkadaşımız var kadroya geçmeyen. Bugün Sayın Başbakan ile bu konuyu görüştük.  Zannediyorum Pazartesi ya da Salı günü bu konuyla ilgili bir açıklama yapmasını bekliyoruz” dedi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :