İKTİDARIN ARKA BAHÇESİ TÜRK-İŞ’İN ASGARİ ÜCRET ARTIŞINDA ”ENFLASYONUN ALTINDAKİ ZAMMI NE GÖRÜŞÜRÜZ, NE KONUŞURUZ.”AÇIKLAMASININ NİÇİN HİÇBİR GEÇERLİLİĞİ YOK?

Ana Sayfa » GÜNCEL » İKTİDARIN ARKA BAHÇESİ TÜRK-İŞ’İN ASGARİ ÜCRET ARTIŞINDA ”ENFLASYONUN ALTINDAKİ ZAMMI NE GÖRÜŞÜRÜZ, NE KONUŞURUZ.”AÇIKLAMASININ NİÇİN HİÇBİR GEÇERLİLİĞİ YOK?

06.12.2018 - 12:15

İKTİDARIN ARKA BAHÇESİ TÜRK-İŞ’İN ASGARİ ÜCRET ARTIŞINDA ”ENFLASYONUN ALTINDAKİ ZAMMI NE GÖRÜŞÜRÜZ, NE KONUŞURUZ.”AÇIKLAMASININ NİÇİN HİÇBİR GEÇERLİLİĞİ YOK?

Asgari ücret artışı için enflasyonun kırmızı çizgileri olduğunu söyleyen Türk-İş Başkanı Ergün Atalay 2 bin TL’nin üzerinde yüzde 25 enflasyon ve refah payı talep edeceklerini belirtti.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun bugün yapılan ilk toplantısında Atalay, “Enflasyon altında hiçbir zammı ne görüşürüz ne konuşuruz” dedi.

Asgari ücret artışı için kırmızı çizgilerinin enflasyon olduğunu belirten Atalay, “2 bin TL’nin üzerinde yüzde 25 enflasyon farkı ve bunun üzerine refah payı talep edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Oysa bu açıklamaların hiçbir değeri ve geçerliliği yok.

Niçin mi?

Yurtseverlik.Com bunun nedenlerini tek tek açıklıyor:

16 yıldır çalışanlardan, emeği ile geçinenlerden yana hiçbir girişimde bulunmayan, yalnızca kendi orta sınıfını, kendi zenginini yaratan bir iktidarın göz göre göre yaptığı uygulamalar karşısında bugüne kadar sustuğu için.

16 yılda iş kazalarında 20 binden fazla işçi hayatını kaybederken bunu görmezden geldiği için.

Yanlış ekonomik politikaların bir sonucu olarak işsizlik oranı yüzde 20’lere dayandığında iktidarı uyarmadığı için.

Şimdiye kadar yapılan 11 seçimde kendi tabanına ”Sizi yok sayanlara oy vermeyin.” deme cesaretini gösteremediği için.

Enflasyon yüzde yüzlere dayandığı halde, başta doğalgaz, elektrik, akaryakıt gibi günlük yaşamın olmazsa olmazlarına fahiş zamlar uygulanırken kulağının üstüne yattığı için.

İktidar demokrasinin temel taşlarını oluşturan sivil toplum örgütlerini bir bir etkisiz hale getirirken ”Durun yapmayın.” demediği için.

Şimdi Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay asgari ücretin belirlenmesinde 2 bin TL’nin üzerinde yüzde 25 enflasyon ve refah payı talep edeceklerini açıklarken yalnızca tribünlere oynuyor.

Sonuç, Erdoğan’ın önceki seçimlerde yolsuzluk yapıldığını iddia eden CHP’ye söyledi sözlerle sınırlı kalacaktır:

Ey Türk İş, geçti Bor’un pazarı, sür eşeği Niğde’ye.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :