22 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

İMAMOĞLU: 86 BİN YOL ARKADAŞIMIN YANINDAYIM

Ana Sayfa » GÜNCEL » İMAMOĞLU: 86 BİN YOL ARKADAŞIMIN YANINDAYIM

Eklenme : 27.12.2021 - 8:18

İMAMOĞLU: 86 BİN YOL ARKADAŞIMIN YANINDAYIM

İçişleri Bakanlığı, bazı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) personellerinin çeşitli ‘terör örgütleri’ne üye olduğu iddiası ile ilgili ‘özel teftiş’ başlatıldığını açıkladı. İBB, konuya ilişkin açıklama yaptı. 86 bin İBB çalışanın zan altında bırakıldığı belirtilen açıklamada “Terör bağlantılı” kişiler ortada gezip, kamu kurumlarında iş buluyorsa bu sorun İBB’nin değil, güvenlikten sorumlu İçişleri Bakanlığı’nındır. Devletin en önemli bakanlıkları, siyasi polemik yerine, elindeki bilgi ve belgeleri devletimizin kurumu İBB ile paylaşmalıdır” denildi.

‘ÇALIŞANLARIMIZ SONUNA KADAR HAKKINI ARAYACAKTIR’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter’da yaptığı açıklama şöyle:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sosyal medyadan idare edilemez. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili 16 Aralık 2021 tarihli resmî yazımıza bilgi vermediği gibi bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamayla 86 bin İBB çalışanımızı zan altında bırakmıştır.

“Terör bağlantılı” kişiler ortada gezip, kamu kurumlarında iş buluyorsa bu sorun İBB’nin değil, güvenlikten sorumlu İçişleri Bakanlığı’nındır. Devletin en önemli bakanlıkları, siyasi polemik yerine, elindeki bilgi ve belgeleri devletimizin kurumu İBB ile paylaşmalıdır.

31 Mart seçimleri öncesi ve sonrasında başlayan ve hâlâ devam eden hukuksuz ve devlet ciddiyeti ile örtüşmeyen bu hamleleri kamuoyu takdirine sunarız. Elbet Türkiye Cumhuriyeti hak ettiği şekilde idare edilecektir çünkü bu kudret milletimizde fazlasıyla mevcuttur.

İBB ve 86 bin çalışanı sonuna kadar hukuk önünde haklarını arayacaktır.”

İMAMOĞLU: 86 BİN YOL ARKADAŞIMIN YANINDAYIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir açıklama yaptı. İmamoğlu açıklamasında,  “Hak yemem hakkımı da yedirmem” dedim. Bugün de diyorum ki; “İstanbul’a hizmet eden 86 bin yol arkadaşımın yanındayım, ezdirmem” Suçu olanla sonuna kadar birlikte mücadele edelim. Ama şu bilinsin ki; İBB ailesine saldıranlar karşısında beklenmedik bir birliktelik ve güç görecek.”

 SEYİT TORUN: SARAYDA PİŞEN BU YEMEĞİ MİLLETİN MİDESİ KALDIRMAZ

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun da İçişleri Bakanlığı’nın ‘özel teftiş’ başlatıldığı açıklamasına tepki gösterdi. Torun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“Sarayda pişen bu yemeği, milletin midesi kaldırmaz! İçişleri Bakanı, efendisinden fırça yemiş olacak ki, 17 gün önce Meclis’te attığı iftiralarla ilgili bugün Erdoğan konuştuktan sonra adım atıyor. Terörle iltisaklı olanlar varsa, şimdiye kadar neredeydin Süleyman Soylu!”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları