İMAMOĞLU BİR PROJE MİDİR SORUSUNA EN AÇIK YANIT: ”EVET BEN BİR PROJEYİM, ATATÜRK CUMHURİYETİNİN BİR PROJESİ.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İMAMOĞLU BİR PROJE MİDİR SORUSUNA EN AÇIK YANIT: ”EVET BEN BİR PROJEYİM, ATATÜRK CUMHURİYETİNİN BİR PROJESİ.”

19.05.2019 - 10:45

İMAMOĞLU BİR PROJE MİDİR SORUSUNA EN AÇIK YANIT: ”EVET BEN BİR PROJEYİM, ATATÜRK CUMHURİYETİNİN BİR PROJESİ.”

İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Okan Bayülgen’in “Siz proje misiniz?” sorusuna, “Evet ben bir projeyim. Ama şöyle bir projeyim. Trabzon’un 40 haneli bir köyünde 60 metrekare evde doğmuş, Atatürk cumhuriyetinin bir projesiyim” diye yanıt verdi.

TV100’de yayınlanan “Uykusuzlar Kulübü” programına Ekrem İmamoğlu’nu konuk alan Okan Bayülgen, “Siz bir proje misiniz?” diye sordu.

İmamoğlu, Bayülgen’in sorusuna, “Evet ben bir projeyim. Ama şöyle bir projeyim. Trabzon’un 40 haneli bir köyünde 60 metrekare bir evde 3 yeni evli çiftin oturduğu, kuzenlerin olduğu bir evde doğmuş bir çocuğum.

Köy hayatıyla yetiştim. Okuma yazma bilmeden esnaflığı öğrenmiş biriyim. Çocukluğumda bile mal satıp para kazanmayı öğrenmiş bir çocuğum. Babam inşaat yapardı ama beni patron yetiştirmedi, beni orada amele yaptı. Bu olağanüstü bir durumdu.

Bu proje Atatürk cumhuriyetinin bir projesi. Beni İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı yapan bir proje” diye yanıt verdi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :