23 Mart 2023 - Hoş geldiniz

İMAMOĞLU GİRESUN’DAN COŞKULU KALABALIĞA SESLENDİ: ‘’İSTANBUL’DA 806 BİN KEZ TOKAT YEDİLER’’

Ana Sayfa » GÜNCEL » İMAMOĞLU GİRESUN’DAN COŞKULU KALABALIĞA SESLENDİ: ‘’İSTANBUL’DA 806 BİN KEZ TOKAT YEDİLER’’

Eklenme : 03.02.2023 - 17:13

İMAMOĞLU GİRESUN’DAN COŞKULU KALABALIĞA SESLENDİ: ‘’İSTANBUL’DA 806 BİN KEZ TOKAT YEDİLER’’

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu, bir dizi ziyaret için Giresun’a geldi. Sabah saatlerinde Ordu-Giresun Havalimanı’na inen İmamoğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP Giresun İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu ve Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül eşlik etti.

İlk olarak Piraziz Belediyesi’ni ziyaret eden İmamoğlu, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu ile birlikte İBB’nin ilçede yapımını üstlendiği park ve sosyal tesis çalışmalarını inceledi.

‘BÜTÜN SİYASİ PARTİLERİN BELEDİYELERİNE KATKI SUNUYORUZ’

Türkiye genelinde 500’ün üzerinde belediyeye İBB olarak katkı sunduklarını söyleyen İmamoğlu, “İstanbul, 16 milyonluk bir kent. Bu güzel kent İstanbul, Türkiye’nin her yerinden insanıyla harman olmuş ve dünyanın en güzel şehri haline gelmiş. Dolayısıyla sadece İstanbul’a hizmet etmek, İstanbulluya hizmet etmek anlamına gelmez. Onun için bilgimizle, birikimimizle, gücümüzle Türkiye’nin neresi olursa olsun katkı sunma konusunda özenli çaba gösteriyoruz. İnanınız ki, sadece CHP’li belediyeler ya da İYİ Partili belediyeler değil, sadece Altılı Masa’da olan partilere tabi belediyeler de değil, bütün siyasi partilerin belediyelerine katkı sunuyoruz. Sonuçta bu memleketin her belediyesi, her belediye başkanı bizim. Tabii bizden katkı alan bu belediyelerin isimlerini açıklamıyoruz; başlarına bir şey gelir, yarın görevden alırlar” ifadelerini kullandı.

‘MİLLETİN İRADESİNİ YOK SAYIYORLAR’

16 milyon İstanbulluya hizmet ettiğini vurgulayan İmamoğlu, “Kimseyi birbirinden ayırmıyoruz. Ahlakımız, kültürümüz bize bunu söylüyor. Ve asla ayırmayacağız. Ha gönlüm ister, bir dahaki seçimde 16 milyonun da oyunu alayım. Onu isterim. Memleketimin her insanı bize oy versin. Ancak, işte bu ayrımcılığı, bu ayrıştırmayı, kutuplaştırmayı memleketin gündemine sokan insanlardan bir an önce kurtulmak zorundayız. Size hukuksuzluk yapan, insanları birbirinden ayıran bu aklı da şikayet etmeye geldim. Ne yapıyorlar? 16 milyon insanımızın iradesini yok sayıyorlar. Adaletsizlik yapıyorlar. Hukuksuzluk yapıyorlar. Milletin iradesini, milletimizin oylarını yok sayıyorlar” dedi.

‘İSTANBUL’DA 806 BİN KEZ TOKAT YEDİLER’

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin iptal edilme sürecini hatırlatan İmamoğlu, şunları söyledi: “6 Mayıs’tan sonra buraya geldiğimizde, buradaki meydanda güzel Karadenizlilerin onlara gösterdiği tepkiyi hemen unuttular. Yüz binlerce insan, beni bir günde Trabzon’da, Giresun’da, Ordu’da ağırladı. 20 noktada önümüzü kestiler. Bize, demokrasi ve hukuk adına destek oldular. Ne oldu? İstanbul’da 806 bin kez tokat yediler. Ama bugün hala başka başka işlerle uğraşıyorlar. Üç oydan birini hukuksuz kabul edip, seçimi iptal ettiler. Şimdi de uydurma davalarla, uydurma soruşturmalarla milletimizin iradesini yok saymaya gayret ediyorlar. Allah aşkına soruyorum size; şu dağlara, şu tepelere bakın. Şu güzel Giresun’un, sarp kayalıklarına bakın. Buranın çocuğuyum ben, yılgınlık yapar mıyım? Bunlara pes eder miyim ben? Etmem, etmeyeceğim. Sizin gücünüz arkamızda olacak. Ve bunlara asla pes etmeyeceğiz. Ülkemizde cumhuriyeti, demokrasiyle, adaletle güçlü kılarak, şu pırıl pırıl gençlerimize çok güzel bir gelecek hazırlayacağız. Türkiye’miz adına Altılı Masa, Türkiye’de ilk kez farklı görüşleri bir araya toparlayıp, gerçekten güzel bir geleceği inşa etme konusunda kararlı bir çalışma içerisindeler. Biz, bu çalışmanın neferi olacağız. Memleketi ayağa kaldıracağız. Coşkuyla sandıklara gideceğiz. Coşkuyla sandıklarda bu iktidara, bugünün iktidarına ‘Senin pilin doldu, süreç bitti, miladın doldu, hadi güle güle’ diyeceğiz onlara. Hadi güle güle. Hadi güle güle.”

‘BİZİ YILDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR’

“At da bizim Üsküdar’da bizim artık” diyen İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizinle coşkuyla kucaklaşmak, dünyanın en güzel şeyi. Sizin enerjiniz, duanız, benim en çok ihtiyaç duyduğum duygu, beklenti. Ben, başta hanımefendilerin dualarını, güzel duygularını istiyorum. Beyefendilerin o güçlü yüreklerini yanımızda istiyoruz. Bu şehrin ve bu ülkenin cıvıl cıvıl gençlerinin enerjilerini yanımızda istiyoruz. Ve mutlaka başaracağız. Karalamaya çalışıyorlar. Bizi baskı altında tutmaya, bizi yıldırmaya çalışıyorlar. Daha bugün sabahın köründe, uydurma kararlarla, İstanbul’da, Ataşehir ilçesinde milleti evinden baskınla alıyorlar. Bakın bunların hiçbirisi bize sökmez. Karar verdik; cumhuriyetin yüzüncü yılı çok güzel olacak. Çok güzel olacak.  Hep beraber başaracağız. Asla vazgeçmeyeceğiz. Hak, hukuk ve adalet için çok çalışmaya söz veriyor muyuz? Bir söz daha istiyorum sizden: Her şey çok güzel olacak. Sözün bundan daha güzeli olmaz. Giresun, teşekkür ediyorum. Hepinizi çok seviyorum. Yolunuz, yolumuz açık olsun. Allah’a emanet olun.”

İmamoğlu, mitingin ardından ziyaretlerine devam edeceği Keşap, Tirebolu ve Eynesil ilçelerine hareket etti.

 

İLGİLİ HABER: YUKARDAKİ HABER, ORTAK AKIL POLİTİKA GELİŞTİRME DERNEĞİ BAŞKANI ENİS TÜRÜNCÜ’NÜN MİLLET İTTİFAKI İLE İLGİLİ ”GÖRDÜM Kİ HELALLEŞME TEK TARAFLI DEĞİL KARŞILIKLI OLMUŞ” ANALİZİNİN SAHAYA YANSIMIŞ HALİ SANKİ…

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları