İMAMOĞLU SON HAFTA YAŞANANLARI DEĞERLENDİRDİ: BÖYLE TAKLA GÖRMEDİM

Ana Sayfa » GÜNCEL » İMAMOĞLU SON HAFTA YAŞANANLARI DEĞERLENDİRDİ: BÖYLE TAKLA GÖRMEDİM

22.06.2019 - 10:11

İMAMOĞLU SON HAFTA YAŞANANLARI DEĞERLENDİRDİ: BÖYLE TAKLA GÖRMEDİM

İmamoğlu, seçim çalışması kapsamında dün Şişli, Sarıyer ve Eyüp’te yurttaşlarla buluştu. İmamoğlu, ilk olarak Şişli’deki Grand Cevahir Otel’de Amatör Spor Kulüpleri İçin Çözümler Toplantısı’na katıldı. 23 Haziran seçiminin kendi nefsinin peşine düşenlerle, milletinin hakkını arayanların mücadelesi olduğunu söyleyen İmamoğlu, “Ekrem İmamoğlu’nun yanında olmak demek; doğrunun, adaletin, hakkın ve haklının yanında olmak demektir. Bu mücadele Ekrem İmamoğlu’nu desteklemek demek, bu ülkede demokrasiyi, kardeşliği, barışı ve milletçe kucaklaşmayı desteklemek demektir. Bu mücadele Ekrem İmamoğlu’nun yanında saf tutmak demek, insana saygının ve kente özenin yanında saf tutmak demektir. 16 milyon İstanbullu 48 saat sonra sandık başına gidip aylardır oynanan oyunu bozduğu zaman, kazanan Ekrem İmamoğlu olmayacak. Kazanan CHP olmayacak. Kazanan İstanbul olacak. Kazanan Türkiye demokrasisi olacak” dedi.

‘Olan diplomamla’

Cumhuriyet’ten İlayda Kaya’nın haberine göre akibi Binali Yıldırım’ın son dönemdeki açıklamalarına değinen İmamoğlu, “Özellikle son dönemde atılan taklaları hepiniz görüyorsunuz. Taklanın şekli bile değişik. Bu asimetrik ötesi taklaların biçimlerini hayatımda hiç görmedim. Ne yapacaklarını, nasıl davranacaklarını, ne söyleyeceklerini şaşırdılar. Hangi konuya müdahale edeceklerini şaşırdılar” diye konuştu. Sabah gazetesinin diplomasıyla ilgili yaptığı habere yanıt veren İmamoğlu, göndermede bulunarak “Diplomamla ilgili bir haber yapmışlar. Ama altını çizelim, olan diplomamla” ifadelerini kullandı. İBB’nin sponsor olduğu Başakşehir Spor Kulubü’ne de gönderme yapan Ekrem İmamoğlu, “İBB spor tesislerinden spor salonu olmayan okullar ücretsiz yararlandırılacak. Özellikle amatör branşlar, kulüpler ve ligleri destekleyeceğiz. Belediyenin imkânlarını, parasını, sponsorluklarını, öyle taraftarı bile olmayan, siyasilerin desteğini alan, kulüplerin zenginleşmesi, milyon dolarlık transferler yapması için israf etmeyeceğiz” dedi.

Sandık çağrısı

Herkesin sandığa gitmesini isteyen ve yurttaşlara seslenen İmamoğlu, “48 saat sonra, etrafınızda kim varsa sandığa taşıyın. Kararsızları ikna edin. Yaşlıları, yardıma muhtaç olanları, hastaları sandığa taşıyın. Bu defa iyiliğin, barış dilinin, kardeşliğin kazanmasının yolunu açın. 24 Haziran günü yapacağınız katkıyla ne büyük bir değişim sağladığınızı göreceksiniz. 24 Haziran’dan itibaren bu şehir artık adil bir şehir olacak. Her şey çok güzel olacak” dedi.

Cuma namazını Sarıyer Rumelikavağı’ndaki Ulu Camii’nde kıldıktan sonra gazetecilerin soruların yanıtlayan İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu Valisi’ne hakaret iddiasıyla ilgili “Ceza süresi uzarsa başkanlığı düşer, tıpkı benim gibi” sözlerine de “Seçime 2 gün kala Ekrem İmamoğlu’nu tehdit edecekler. Ortada hiçbir suç duyurusu yok, mahkeme yok. Şimdiden suçu tanımlayacaklar. Görevden meni tanımlayacaklar. Ne oluyor bu İstanbul’da? Anlıyorsunuz değil mi meselenin ne kadar büyük olduğunu? Herkesin anlamasını istiyorum. Mesele Ekrem İmamoğlu’nun hakaret etti etmedi meselesi değil. Vız gelir tırıs gider. Millet var arkamızda. Hem de milyonlarca millet var arkamızda” yanıtını verdi.

Öcalan’ın mektubu

Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın mektubuna ilişkin soru üzerine İmamoğlu şu yanıtı verdi: “Ben onu bilmem de, 24 Haziran’dan sonra birilerinin tansiyonun düşeceği kesin. 24 Haziran’dan sonra İBB’de neler olduğunu anlattığımda o bir avuç insanın tansiyonu baya düşecek onu görüyorum.”
İBB’nin 35 milyon TL’ye ihale ettiği Bakırköy-Ataköy Uluslararası Gençlik Merkezi inşaatının, seçime günler kala Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne devrine ilişkin soruya karşılık İmamoğlu, “Vali Bey’e defalarca çağrı yapıyorum. Böyle acizlik olmaz. Bugün bile İBB’nin zabıtaları sağda solda afiş kesiyor. Bu işlere girmeyin. Önünüze geldi diye imzalamayın. Pazartesi-salı geleceğiz. Hukuki olup olmadığına bakacağız. Gerekirse dava açma hakkımızı kullanacağız” dedi.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :