İMAMOĞLU: SOSYAL YARDIM BÜTÇEMİZİ 775 MİLYON LİRAYA ÇIKARMAYA KARAR VERDİK

Ana Sayfa » GÜNCEL » İMAMOĞLU: SOSYAL YARDIM BÜTÇEMİZİ 775 MİLYON LİRAYA ÇIKARMAYA KARAR VERDİK

06.04.2020 - 17:23

İMAMOĞLU: SOSYAL YARDIM BÜTÇEMİZİ 775 MİLYON LİRAYA ÇIKARMAYA KARAR VERDİK

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni tip koronavirüs salgınını nedeniyle, 374 milyon lira olan sosyal yardım bütçesini 775 milyon liraya çıkartma kararı aldıklarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu,  yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı aldıkları önlemleri sosyal medyada gerçekleştirdiği Periscope yayınında açıkladı.

Toplumun yüzede 64’ünün sokağa çıkma yasağıyla ilgili bir sorunu omadığını belirten İBB Başkanı İmamoğlu, diğer yaş aralıklarındaki kişiler için de bir kısıtlama getirilmesi gerektiğini söyledi: “Toplumun yüzde 64’ünün sokağa çıkmayla ilgili bir sorunu yok. Ancak hepimiz sanki bu tecrit kendimize uygulanıyormuş gibi evden çıkmamamız gerekiyor. Toplu taşımayı hazır tutuyoruz ama bunu görevi olan insanlara kolaylık sağlamak.”

‘TÜM MASKE STOKLARIMIZI HALKA DAĞITIYORUZ’

100 bine yakın maskenin kullanım için duraklarda hazır tutulduğunu belirten İmamoğlui, “Tüm maske stokumuzu halka dağıtıyoruz. Sağlık Bakanlığı öncülüğünde 20-65 yaş arasındaki vatandaşlarımıza maske dağıtılacak” dedi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :