21 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

İMAMOĞLU’NA HAPİS İSTEMİNE SİYASİLERDEN TEPKİ YAĞDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » İMAMOĞLU’NA HAPİS İSTEMİNE SİYASİLERDEN TEPKİ YAĞDI

Eklenme : 20.04.2022 - 13:05

İMAMOĞLU’NA HAPİS İSTEMİNE SİYASİLERDEN TEPKİ YAĞDI

İmamoğlu’na hapis istemine siyasilerden tepki yağdı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, 31 Mart 2019 tarihindeki seçimin iptal edilmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında dönemin YSK başkanı ve üyelerine “alenen hakaret” ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada 4 yıl 1 ay hapsi istendi.

KARARA TEPKİ YAĞDI

Cumhuriyet’te yer alan habere göre İmamoğlu’na yönelik hapis istemine, siyasi isimlerden de tepkiler art arda geldi. Pek çok isim, sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla, söz konusu kararı eleştirdi.

KAFTANCIOĞLU: HALK, TARİHİ CEVABI İLK SEÇİMDE VERECEK

Sosyal medya hesabından savcılık kararını eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘İstanbul halkının en güzel cevabı 23 Haziran’da verdiğini, tarihi cevabı da ilk seçimde vereceğini’ söyledi.

Kaftancıoğlu, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“YSK eliyle İstanbullunun iradesini yok sayarak hakaret edenler ortadayken, İstanbullunun iradesine sahip çıkanlar yargı eliyle cezalandırılmaya devam ediyor hala. 6 Mayıs’ta iradesi yok satılan İstanbul halkı, en güzel cevabı 23 Haziran’da vermişti. Tarihi cevabı da ilk seçimde verecek.”

 

YARKADAŞ: ‘YOLSUZLUKTAN HAPSE ATAMADIK…’

Konuya ilişkin bir tepki de CHP’li Barış Yarkadaş’tan geldi. Yarkadaş, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “Yolsuzluktan hapse atamadık; bir de böyle deneyelim… İmamoğlu’nun siyasi yolculuğu hızlanır…” yorumunda bulundu.

 

ERDEM GÜL: ŞAİBELİ DAVALARLA BU YÜRÜYÜŞÜ ENGELLEYEMEZSİNİZ

Savcılık kararına Twitter’dan tepki gösteren Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül de, “Ekrem İmamoğlu 16 milyon İstanbullunun başkanıdır. Şaibeli davalarla bu yürüyüşü engelleyemezsiniz” sözlerini kullandı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları