1 Ağustos 2021 - Hoş geldiniz

İMAMOĞLU’NDAN AKP’NİN YENİDEN SEÇİM TALEBİNE VE BAHÇELİ’YE YANIT: AKIL TUTULMASI YAŞAMASINLAR

Ana Sayfa » GÜNCEL » İMAMOĞLU’NDAN AKP’NİN YENİDEN SEÇİM TALEBİNE VE BAHÇELİ’YE YANIT: AKIL TUTULMASI YAŞAMASINLAR

Eklenme : 09.04.2019 - 16:07

İMAMOĞLU’NDAN  AKP’NİN YENİDEN SEÇİM TALEBİNE VE BAHÇELİ’YE YANIT: AKIL TUTULMASI YAŞAMASINLAR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim koordinasyon merkezinde açıklama yaptı. İmamoğlu sorular üzerine yeniden seçim konusunda açıklama yaptı.

“Suçlu arıyorlarsa neden aynaya bakmazlar” diyen İmamoğlu, geçmişteki seçimlerde de şaibe var mı sorusunun akıllara düştüğünü söyledi.

GEÇMİŞTE NELER DÖNMÜŞ?

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre İmamoğlu şunları söyledi;

Seçimle ilgili, seçimden önce birçok şüphe ile bizim seçime girdiğimiz doğru. Ama topluma sıfır şüphe mesajlarını veren kurumları hatırlatayım size: En başta YSK, sonra AK Parti. Bizim tek yaptığımız şey seçim sürecinde maksimum duyarlı bir organizasyon yapmak. Ama ne olduysa seçim günü tüm ortamı hazırlayan bu kurumlar bugün seçimi kaybettiler diye her unsuru sorgularken niçin suçluyu ararken aynaya bakmazlar anlamış değilim.

Benim aklımın ucuna dahi gelmeyecek hususlarda başvurular var. Bazı başvurularda sandıkta geçmişte neler dönmüş acaba diye tereddüte düşmüyor değilim.

VATANA MİLLETE HESAP VEREMEZLER

Atadıkları sandık kurulu başkanları var, partilerinden üyeler var. Biz orada azınlığız iki partiyiz. Vatana millete hesap veremezler.

AKIL TUTULMASI YAŞAMASINLAR

Akıl tutulması yaşamasınlar, bu memleketin bu güzel şehrini bütün dünya takip ediyor. 145 yıldır biz demokrasi için mücadele ediyoruz. Elbette hatalar olur ama çok büyük hataları memleket kaldıramaz. Ben sağduyulu insanlara kendi partileri içerisinde tavır ve davranışları konusunda dikkat etme konusunda uyarıyorum. Bu seçimin sonucu belli. Bu sonucu sokak da kabul etmiş durumda.

Bu saat itibariyle hakem golü verdi, tribünlerdeki her iki takımın taraftarı da alkışlıyor, ortada iki oyuncu sahada mızıkçılık yapıyor. Gülüyorum ben buna…

BAHÇELİ’YE YANIT: DUYMAK DA İSTEMİYORUM

Bazı sözleri anlayamıyorum. O zaman biz her 2 ayda bir seçim yapalım, zaten alıştı memleket. Ekonomi yandı bitti, insanlar partizanlaştı, 5 yaşındaki çocuklar bile parti ismi konuşuyor. Yapmasınlar yazıktır, bu çocukları eğitelim hayata tutunduralım. Yazık, günah… Bazı sözleri kulağım duymuyor, duymak da istemiyorum. Demokrasinin gereği seçimi kaybedenin kazananın elini sıkması ve tebrik etmesidir.

SEÇİM TEKRARLANIR MI!

İmamoğlu, gazetecilerin ısrarlı “Seçim tekrarlanır mı?” sorusuna net yanıt verdi.  İmamoğlu, “Öyle iş olmaz, bu milletin derin aklı vardır. Seçim tekrarlanır gündemi yok. YSK’nın süreci tamamlaması, İstanbullunun zarar etmemesini istiyoruz, dünyaya rezil olmamamızı istiyoruz. Bu kadar şeffaf bir dünyada kaçamazlar, bu memlekete kimse ihanet edemez.” yanıtını verdi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları