7 Temmuz 2022 - Hoş geldiniz

İMAMOĞLU’NDAN ATATÜRK HAVALİMANI’NIN YIKIMINA TEPKİ: ”MİLLİ SERVETİ TAHRİP EDEN AKIL İSTANBUL’UN KUTSALLARINI DA YIKAR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İMAMOĞLU’NDAN ATATÜRK HAVALİMANI’NIN YIKIMINA TEPKİ: ”MİLLİ SERVETİ TAHRİP EDEN AKIL İSTANBUL’UN KUTSALLARINI DA YIKAR”

Eklenme : 17.05.2022 - 20:09

İMAMOĞLU’NDAN ATATÜRK HAVALİMANI’NIN YIKIMINA TEPKİ: ”MİLLİ SERVETİ TAHRİP EDEN AKIL İSTANBUL’UN KUTSALLARINI DA YIKAR”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı’nın yıkımına sert tepki gösterdi.

“Bir parça İstanbul aşkınız kaldıysa, durun! Kararı aziz millete bırakın” diyen İBB Başkanı, “Ortak akla başvurmadan, millete sormadan bunca büyük bir milli serveti tahrip eden akıl İstanbul’un kutsallarını da yıkar” ifadelerini kullandı.

 

“KİME SORDUNUZ”

İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“1912’de kurulan, Osmanlı’dan miras alınan, dünyanın ilk 10 havaalanından birini yıkıyorsunuz. İnsan babasının malını bile yıkacak olsa kardeşine, akrabasına, eşine, dostuna danışır. Siz bu milletin servetini yıkarken kime danıştınız? Seçilmiş belediye başkanına sormadınız siyasetçilerine sormadınız, akademisyenine sormadınız, sivil toplumuna sormadınız. 16 milyona sormadınız. Kime sordunuz?

Ortak akla başvurmadan, millete sormadan bunca büyük bir milli serveti tahrip eden akıl İstanbul’un kutsallarını da yıkar. Mehmet Akif’in dediği gibi ‘Hadi gel yıkalım şu Süleymaniye’yi desen, iki kazma iki kürek, iki de ırgat gerek. Ancak hadi gel yapalım şunu geri desen, Bir Sinan, bir de Süleyman gerek.’ Covid’i bahane edip pistin üstüne hastane yaptınız, içi bomboş.

“DOĞAYI, TARIMI, ORMANI KATLEDİP, İMARA AÇIYORSUNUZ”

Atatürk Havalimanı’na özel yapılmış metro yatırımını, Marmaray’ı boşa çıkardınız. Şimdi havalimanını park yapacağım diyorsunuz ama şehrin kuzeyinde tam 136 katı büyüklüğünde bir alanda doğayı, tarımı, ormanı katledip, imara açıyorsunuz.

Niyetinizi iyi biliyoruz. İki dozer bir ekskavatörle hayat pahalılığını, işsizliği, geçim derdini unutturmak, milleti tahrik etmek ve kaos yaratmak istiyorsunuz. Ama nafile! Ne kadar çabalarsanız çabalayın millet bu tahriklere gelmeyecek, hiçbirimiz bu tuzağa düşmeyeceğiz!

Hala bir parça vatan, bir parça millet sevginiz, bir parça İstanbul aşkınız kaldıysa, durun! Kararı aziz millete bırakın.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları