2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

İMAMOĞLU DA CUMHURBAŞKANI ADAYINI AÇIKLADI

Ana Sayfa » GÜNCEL » İMAMOĞLU DA CUMHURBAŞKANI ADAYINI AÇIKLADI

Eklenme : 05.04.2022 - 10:21

İMAMOĞLU DA CUMHURBAŞKANI ADAYINI AÇIKLADI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na tepki gösterdi. Karaismailoğlu’na yönelik “Allah sana akıl versin” diyen İmamoğlu, “Bu İstanbul’da yöneticilik yaptın, şimdi İstanbul’a ihanet ediyorsun. Yazık!” ifadelerini kullandı.

UKOME olağanüstü toplantısında ulaşım ücretlerine zam talebinin reddedilmesi hakkında konuşan İmamoğlu, “Niye seçimi kaybettik? Oradalar hala. 5 tane kurum eklediler UKOME’ye. Niye? UKOME’de askeri neden bu işe alet ediyorlar? Bu arkadaş hiçbir anlam ifade etmeyen, kifayetsiz aklıyla orada emir kulu olarak konuşuyor. Benim askerimi, polisimi bu işe neden alet ediyorsunuz? Biz yüzde 50 zam istiyoruz. Neden? Vatandaşımızı korumak için. 30 tane büyükşehir belediyesi var. Niye bir tek İstanbul’da bu zorluk çıkarılıyor? Siz Patagonya’da mı yaşıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na tepki gösteren İmamoğlu, “‘Benim olmayan bertaraf olsun’ bu akıl. Bakan Bey burada görev yapmış, benim de genel sekreter yardımcım oldu 17-18 gün. Şimdi Ulaştırma Bakanı. Allah sana akıl versin. Bu İstanbul’da yöneticilik yaptın, şimdi İstanbul’a ihanet ediyorsun. Yazık!” diye konuştu.

İmamoğlu, şöyle devam etti: “Bu insanlar vicdanları elvermeden ret veriyorlar. Yarın bir daha UKOME yapacağız, olmadı bir daha esnaf batsın mı? İstanbul kabusları olmuş. Belki de İstanbul’da bizim bulamadığımız kafalarında çok farklı bir planları vardı. İstanbul’u kaybetmek bu planları çok büyük bir sekteye uğrattı.”

“İBB Meclis’i uzlaşarak bir karar aldığı zaman herkes alkışlar” diyen İmamoğlu, “İSKİ her ay 300 milyon lira zarar ediyor. 3 yıldır İBB’nin kurumu İSKİ’ye zam neredeyse verilmedi. İBB, 30 büyükşehir belediyesi arasında en pahalı su temini yapan şehirdir” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, şunları söyledi: “Elektriğe, doğalgaza zammı hükümet yapıyor. Türkiye’deki dövizin artmasının sebebi Çemişgezek Belediyesi mi? Değil. İstanbul Belediyesi mi? Değil. Zammın kaynağı ekonomiyi yönetenlerdir. İSKİ’de fiyat artmış, İBB’ye neredeyse zam verilmemiş.”

 

İMAMOĞLU: BİR ŞEY BULUNANA KADAR BAKAN GÖREVİNDEN AYRILIR

İçişleri Bakanı Soylu’nun “İBB’de çalışan 557 terörist var” açıklamasının ardından İBB’de teftiş başlatılmıştı. İBB Başkanı İmamoğlu, Küçükkaya’nın konuyla ilgili sorusuna, “Şu ana kadar 8 personelle ilgili dosya tespiti var ‘iltisaklı’ anlamında, bunun da yarısı bir önceki dönemde işe alınmış.” yanıtını verdi. Cadı avı yapıldığını söyleyen İmamoğlu, “Bir devlet ‘cadı avı’ gibi davranamaz. Bir suçlu varsa cezasını çeker. Sokakta gezen vatandaşın bir kurumda da çalışma hakkı vardır. Herkes için konuşuyorum.” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz yıl yaptığı konuşmada İBB’de yaklaşık 33 bin kişinin işe alındığını belirerek, “Bu 33 bin kişiden 12 bin kişiye ancak bakıldı. 455 tanesinin PKK ve KCK kaydı var. 80’inin DHKPC, 20’sinin MLKP, ikisinin MKP kaydı var ve diğerlerinin kayıtlarını da gönderebilirim.” demişti. Soylu’nun henüz ortada hiçbir rapor ve soruşturma yokken yaptığı bu açıklama tepki çekmişti.

Soylu’nun sözleri üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İBB’de, çeşitli terör örgütlerine mensup 557 kişi çalışıyor. Bak bak bak! 557 terör örgütü. Yani 86 bin İBB çalışanını zan altında bırakıyor. İlk gün cevap vermeyi düşündüm. ‘Yok’ dedim ‘Bekleyeyim.’ Dünü de bekledim. Niye? Yani şimdi ülkede sokakta gezen ya da bir kurumda çalıştığınızı bildiğiniz, 557 tane terör örgütü üyesi var diyeceksiniz Bekledim ki herhalde gelip onları alacaklar İBB’den. Öyle ya, terör örgütü üyesiyse gelip, tutuklayacak bunu. Yalanı konuş, iftirayı at, köşene çekil!” şeklinde cevap vermişti. Soylu’nun ortaya attığı iddiaların ardından İBB’de teftiş başlatılmıştı.

İmamoğlu, bugün katıldığı canlı yayında, konuyla ilgili olarak, “Şu ana kadar 8 personelle ilgili dosya tespiti var ‘iltisaklı’ anlamında, bunun da yarısı bir önceki dönemde işe alınmış. 86 bin insan çalışıyor. Şunu da söyleyeyim. Bir devlet ‘cadı avı’ gibi davranamaz. Bir suçlu varsa cezasını çeker. Sokakta gezen vatandaşın bir kurumda da çalışma hakkı vardır. Herkes için konuşuyorum.” açıklamasını yaptı.

“ORTADA HİÇBİR ŞEY YOKTUR, FOS ÇIKMIŞTIR”

“Aylar önce manşetler atıldı. 3 yıldır karaladılar olmadı, yerden yere vurdular olmadı, hiçbir şey olmadı. Sayın Bakan’ın bu ilk vakası da değil. Seçimde bana yaptığı hakaretleri film film dizsek 20 tane eder. Parmağını sallayarak falan… Bu memleket adına çok utanç verici bir konuşma yapmıştır Meclis’te. 86 bin İBB çalışanını zan altında bırakmıştır. Hakaret etmiştir.” ifadelerini kullanan İmamoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün gelinen noktada ortada hiçbir şey yoktur, fos çıkmıştır. 80’e yakın müfettiş ve görevli var. Bu konu için geldiler, girmedikleri konu kalmadı. Muhtemelen aldıkları talimat ‘bir şey bulmadan gelmeyin.’ Tahmin ediyorum, bir şey bulunana kadar bakan gider, görevinden ayrılır.”

CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

Her CHP’linin adayı kendi partisinin genel başkanıdır. Yani Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Benim de adayım Kemal Kılıçdaroğlu. 6 siyasi parti bir masaya oturmuş ve ülke adına karar verecek. Meşakkatli ve zor bir yol. Tehlikelerle ve virajlarla dolu. Günün sonunda en doğru kararı vermek zorundalar. Bu doğru kararın neferi gibi çalışmak zorundayız.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları