İMAMOĞLU’NUN TÜRKİYE’Yİ SALLAYAN İSTANBUL BAŞARISININ ARDINDAN EN BELİRGİN MESAJI ERDOĞAN’AYDI: LİDERLERİN YERİ MİLLETİN ÜSTÜ DEĞİLDİR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » İMAMOĞLU’NUN TÜRKİYE’Yİ SALLAYAN İSTANBUL BAŞARISININ ARDINDAN EN BELİRGİN MESAJI ERDOĞAN’AYDI: LİDERLERİN YERİ MİLLETİN ÜSTÜ DEĞİLDİR.

24.06.2019 - 10:08

İMAMOĞLU’NUN TÜRKİYE’Yİ SALLAYAN İSTANBUL BAŞARISININ ARDINDAN EN BELİRGİN MESAJI ERDOĞAN’AYDI: LİDERLERİN YERİ MİLLETİN ÜSTÜ DEĞİLDİR.
İBB Başkanı İmamoğlu, AKP ve lideri Erdoğan’a net mesajlar yolladı.
İmamoğlu, konuşmasında ” Bir parti başkanı, bir belediye başkanı ya da bir Cumhurbaşkanı fark etmez, onları kutsallaştırmak, milletin üzerinde bir yere konumlandırmak asla doğru değildir. Liderlerin yeri milletlerin üstü değil içinde olmayı gerektirir. En büyük millettir.” dedi.

 

“Parti merkezlerinden, illerinden alınan referans kâğıtlarıyla işe girme dönemi bitmiştir” diyen İmamoğlu, “Partiler kutsal yapılar değildir, tabu değildir. Dünyaya farklı bir pencereden baksa da temel amacı milletinin kalkınması ve mutluluğu için çalışan yapılar olmasıdır. Yani partiler bir amaç değildir, hizmette araçtır. Bunu her vatandaşımın bilmesini ve duymasını istiyorum. Partiler gibi, liderleri de kutsal değildir. Bir parti başkanı, bir belediye başkanı ya da bir Cumhurbaşkanı fark etmez, onları kutsallaştırmak, milletin üzerinde bir yere konumlandırmak asla doğru değildir. Liderlerin yeri milletlerin üstü değil içinde olmayı gerektirir. En büyük millettir. Çünkü egemenlik kayıtsız şartsız sadece ve sadece milletindir. Milyonlarca oy almak, iltifatlar duymak, liderlerin ayaklarını asla yerden kesmemeli, aksine mahcup etmeli. Gördüğüm bu sevgi karşısında ancak boynumu bükerim. Yolum o yoldur. Milyonlarca insana mahcup olmamak için çok çalışacağım. Gençliğimiz var ve çalışkanlığımız var. 23 Haziran seçiminde çalışan tüm rakiplerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Olması gereken” ilişkilerle yeni bir dönem başlatmak istediğini söyleyen İmamoğlu, Tayyip Erdoğan’a da seslenerek, “Depreme hazırlık gibi, daha hızlı metro yapmak gibi, mülteci konuları gibi İstanbul’un acil sorunlarında merkezi ve yerel yönetimin uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlama önemi, ortadadır. Konuştuğumuz şey 16 milyon insanın ihtiyacıdır. Ben ilkelere uygun olarak sizinle uyum içinde çalışmaya hazırım ve talibim. Bunu bütün İstanbullular önünde duyuruyorum. İstanbul’un acil çözüm bekleyen tüm konularını ele almak isterim. Yasal sürecin tamamlanmasının, mazbatayı alıp göreve başlamamızın ardından yol haritamızı size sunmak, sizinle görüşüp görüşlerinizi almak, sizi en yakın zamanda ziyaret etmek arzumu buradan iletiyorum. Bu ülkenin buna ihtiyacı var. Vatandaş atışmalardan bıkmıştır, hizmet, üretim ve çözüm beklemektedir. İBB Meclisi’nin tüm değerli üyelerine de yeniden başlayacağımız çalışma döneminde de başarılar ve kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘Engelleyenleri paylaşırız’

Yarıda kalan vaatlerini ilk meclis toplantısında gündeme taşıyıp hayata geçireceğini duyuran İmamoğlu, özetle şunları söyledi:

“Herkes bilmelidir ki millet adına yapılacak hizmetin parti farkları nedeniyle engellendiğini görürsek her şeyi şeffaf bir şekilde vatandaşımızla paylaşacağız. İBB, Türkiye’nin en değerli kurumlarından biridir. Her ne yapıyorsak milletin takdirine sunulacaktır. Kıymetli İstanbullular ben artık gece gündüz demeden çalışmak için sabırsızlanıyorum. Gücümü vatandaşın samimi duyguları ve güveninden alacağım. En çok da bu şehrin çocuklarının ve enerjisi yüksek gençlerden alacağım” dedi.

‘Beni seveceksiniz’ demiştim

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Tanıdıkça beni seveceksiniz demiştim, dediğim gibi oldu. Her şey bu güzel İstanbul’da çok güzel olacak. Bu güzel akşamda mutlu olacağız, umutlu olacağız, sevineceğiz. Ama sevinmek bir başka kişinin kalbini kırmak anlamına gelmez. Bu bir zafer değil yeni bir başlangıçtır. Yarın birbirimizin yüzüne bakacağımızı, vatandaşlara eşit davranacağımı duyurmak istiyorum. Son neticeden sonra otobüsle Beylikdüzü’ne yola çıkacağım. Orada düşüncelerimi vatandaşlarımla paylaşacağım. İstanbul’da herkese duyuruyorum ki her şey çok güzel olacak.”

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :