İNCE: CUMHURBAŞKANININ GÖREVİ ÇOCUK SAYISINI BELİRLEMEK DEĞİLDİR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE: CUMHURBAŞKANININ GÖREVİ ÇOCUK SAYISINI BELİRLEMEK DEĞİLDİR.

25.05.2018 - 18:57

İNCE: CUMHURBAŞKANININ GÖREVİ ÇOCUK SAYISINI BELİRLEMEK DEĞİLDİR.

 

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Afyonkarahisar’da da düzenlenen mitingde konuştu.

İnce karayolu ile mitinge giderken Dumlupınar İlçesi’nde Kurtuluş Savaşı’nda hayatını kaybedenlerin gömüldüğü Şehitlik’i ziyaret etti.

İnce’nin Afyonkarahisar’daki mitinginden satır başları ise şöyle:

‘CUMHURBAŞKANININ GÖREVİ ÇOCUK SAYISI BELİRLEMEK DEĞİLDİR’

 • Size önce ekonomiyi anlatayım. Erdoğan 2002’de iktidara geldiğinde 50 TL’ye 30 litre benzin alınıyordu. Şimdi küçük bir bidon doluyor.
 • Meydanlarda 3 çocuk yapın diyor. Sonra zam yaptı 5 çocuk yapın dedi. Allah’ın izniyle ben cumhurbaşkanı olduğumda, çocuk sayısını belirlemek sizin işiniz. Doğum yöntemi sizin işiniz ama ben cumhurbaşkanı olduğumda çocuk bezindeki yüzde 18 olan KDV inecek. Cumhurbaşkanının görevi çocuk sayını belirlemek değildir. Koca Türkiye Cumhuriyeti çocuğun donundan medet ummaz. Bebeğin bezinden medet ummaz.
  • Bebeğe süt içireceğiz KDV’si yüzde 8, bebeğe süt içireceğim ne KDV’si ne vergisi? Olmaz bunu da indireceğiz. Yine bebek maması yüzde 8 KDV alınıyor bunu da indireceğiz. Meydanlara çıkıp 3 çocuk 5 çocuk yap deyip bol keseden atacak. Yapacak da bu çocuklara nasıl bakacak. Cumhurbaşkanının görevi çocuk sayısını belirlemek değil, bebek bezindeki KDV’yi indirmektir.

  ‘TRT’NİN ÖNÜNDE MİTİNG YAPACAĞIM’

  • TRT’nin önünde miting yapacağım. Çıkarın telefonları canlı yayın yapın.
  • Gençleri iyi eğitmemiz lazım. Her sene 10 bin öğrenciyi yurt dışına göndereceğiz. Gençlere yılda iki defa 500’er yüz lira para vereceğiz. Bu parayı Türkiye Cumhuriyeti verecek ben vermeyeceğim. O koltuğa oturduğum zaman hiç birinizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğim. Üniversiteyi bitirdin iş bulana kadar kredini kesmeyeceğim.

  ’16 SENEDİR AKLIN NEREDEYDİ’

 • Aday olduğumdan beri çıkıp öğretmenlere, polislere 3600 ek göstergeyi vereceğim dedim. Dün baktım Erdoğan, çıkmış kameralar karşısına diyor ki öğretmenlere polislere, hemşirelere, din adamlarına 3600 ek gösterge vereceğim diyor. Şimdi soru şu:
 • Bir: 16 senedir aklın neredeydi? İki: Demek ki 15 günde seni hizaya getirdim. Üç: Madem bu sözü verdin şu anda cumhurbaşkanısın KHK çıkarma hakkın var. Hemen git sarayına yaz kızım bir KHK de be gece öğretmenlere, polislere, hemşirelere ve din görevlilerine 3600’ü ver.
 • 16 senedir iktidarda Cemevlerini hatırladı. Cemevlerine hukuki statü kazandıracakmış. Sen düne kadar bu insanlara hakaret ediyordun, cümbüşevi diyordun. 50 defa teklif ettik, kabul etseydin. Aklına yeni mi geldi?
 • Bakın 15 günde bu hale geldiler. Emin olun daha var bir ay. Bunlar bir ay içinde bunlar ‘İnce Hastalığa’ tutulurlar.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :