İNCE: DOLARI DURDURAMAZLARSA HEP BİRLİKTE BATACAĞIZ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE: DOLARI DURDURAMAZLARSA HEP BİRLİKTE BATACAĞIZ.

23.05.2018 - 17:41

İNCE: DOLARI DURDURAMAZLARSA HEP BİRLİKTE BATACAĞIZ.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı İnce, Erdoğan’a, ‘Ekonomi danışmanlarınızı gözden geçirin’ diye seslendi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Merkez Bankası’nın bağımsız politika uygulamasına müdahale etmeyin” dedi. İnce, Erzincan’da halka hitaben yaptığı konuşmada, “Buraya gelmeden ekonomi kurmaylarımla toplantı yaptım. Doları durduramazlarsa hep birlikte batacağız” dedi.

İnce, sözlerine şu ifadelerle devam etti:

“Erdoğan’a tarihi bir çağrı yapacağım. Döviz kurları artıyor, bu bize daha yüksek enflasyon ve faiz olarak geri dönecek. Bu tehlikeyi bertaraf etmek için sayın Erdoğan size sesleniyorum, size çağrımdır. Size yanlış bilgi veren ekonomi danışmanlarınızı gözden geçirin, size yalan söyleyenleri yanınızdan uzaklaştırın. Merkez Bankası’nın bağımsız politika uygulamasına müdahale etmeyin. Acil olmayan kamu yatırımlarının erteleneceğini piyasalarla paylaşınız. Şu anda piyasalarda bir söylenti var, bunu ortadan kaldırınız. Kambiyo gibi uygulamaların TL’ye çevirileceğine dair çağdışı yöntemlerin uygulanmayacağını piyasaya söyleyin.”

İnce, “Size kötü bir haberim var, hemşehriniz Binali Yıldırım milletvekilliğine başvurdu. 24 Haziran’da Muharrem İnce cumhurbaşkanı olacak diyorlar. Yeni dönemde devlet yönetiminde ince eleyip sık dokuyacağız. Devlet işi ince ayarla olur” şeklinde konuştu.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :