İNCE, ERDOĞAN’A SORDU: ”16 YILDIR AYNI MAAŞI ALDIK, BEN GARİBAN KALDIM DA, SEN NASIL ZENGİN OLDUN.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE, ERDOĞAN’A SORDU: ”16 YILDIR AYNI MAAŞI ALDIK, BEN GARİBAN KALDIM DA, SEN NASIL ZENGİN OLDUN.”

03.06.2018 - 20:40

İNCE, ERDOĞAN’A SORDU: ”16 YILDIR AYNI MAAŞI ALDIK, BEN GARİBAN KALDIM DA, SEN NASIL ZENGİN OLDUN.”

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Zeytinburnu’nda halka hitap etti.

Konuşmasında yine Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ı eleştiren İnce, “Bekir Bozdağ en büyük FETÖ’cü… Ya Bekir, sen Meclis kürsüsüne çıkıp, Gülen’i eleştiren CHP vekillerine cevap verirken ‘Fettullah Gülen bu memleketin değerli bir kıymetidir’ demedin mi? Ama yüzsüz olduğu için bunu söyleyebiliyor. Beraber Umre’ye gittik. Beraber Mekke’de tavaf ettik. Sen nasıl bir yalancı adamsın ki bunları diyorsun. Utanmasalar diyecekler ki bizim Allah’ımıza dua etmeyin diyecekler. Ayıp… Ayıp…” diye konuştu.

Muharrem İnce miting alanındaki barikatları kaldırttı. Herkesi konuşma yaptığı otobüsün etrafına davet eden İnce, AKP binasına doğru da seslenerek “Ak Partili kardeşlerim siz de gelin” dedi.

Sözlerine Büyük İstanbul Mitingi’nin provasını yaptığını belirterek başlayan İnce’nin konuşmasından satırbaşları şöyle;

İnce, vaatleri için kaynakları açıkladı;

“1- Dört milyon Suriyeliye kaynağı nereden buldunsa kayak orada
2- iki milyar dolara saray yaptın
3- kamu ihale kanunu 180 kez değiştirfin
4- Türkiye sanayisinin yüzde 60’ı orada
5- denizlerimiz, meralarımız atıl. Oraları kullanacağız. Kaynak orada6- en büyük kaynağım insan kaynağı. Ülkeyi iki kesimle kalkındıracağız. Gençler ve kadınlar. Türkiye’nin yaş ortalaması 29. Almanya’nın 40, İskandinavya’nın 45. Benim sihirli sayım bu 29.

Erdoğan meydanlara geliyor size çocuk sayısı hakkında görüş bildiriyor. Çocuk sayısı sizin taktiriniz. O çocuk sayısı ile ilgileniyor ben çocuğun masrafıyla. Büyük devlet çocuğun donundan yüzde 18 KDV almaz.

Çay toplamayan subaylar yetiştireceğiz. Bir partinin iftarına subaylar katılacak mı? Tabi katılabilirler. Ancak bir siyasi partinin iftarında Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’yi eleştiriyor. Erdoğan bunu yaparken general alkış tutamaz. Sayın Erdoğan bana diyor ki ‘Generalin iftara katılmasında rahatsız mı oldun?’ Hayır… Ama beni eleştirirken general buna alkış tutuyorsa onun apoletlerini sökerim. Balkanları neden kaybettik? Ordu siyasete girdiği için kaybettik.

Bekir Bozdağ en büyük FETÖ’cü… Çıkmış beni FETÖ görevlendirmiş diyor. Yarın Kars’ta videoyu izlettireceğim. Ya Bekir, sen Meclis kürsüsüne çıkıp, Gülen’i eleştiren CHP vekillerine cevap verirken ‘Fettullah Gülen bu memleketin değerli bir kıymetidir’ demedin mi? Ama yüzsüz olduğu için bunu söyleyebiliyor. Beraber Umre’ye gittik. Beraber Mekke’de tavaf ettik. Sen nasıl bir yalancı adamsın ki bunları diyorsun. Utanmasalar diyecekler ki bizim Allah’ımıza dua etmeyin diyecekler. Ayıp… Ayıp… Caminin duvarına afiş asmışlar. Bu ülkede hiçbir cami ahır yapılmadı ama bunlar camiyi seçim ofisi yaptılar. Seçim meydanlarında dinimizi kullanmayın. Bu işler Allah ile kul arasında. Bu meydanlarda ekonomi, sağlık,eğitim konuşalım.

Türk-Kürt ayırmam, kadın-erkek ayırmam, başörtülü-başörtüsüz ayırmam… 16 yıldır aynı maaşı aldık da ben gariban kaldım da sen nasıl zengin oldun?

Şimdi önümüz bayram köprülerden geçeceksiniz. Şimdi Demirel’in yaptığı köprüden geçtin geri döndün para yok 11 lira… Erdoğan’ın yaptığı köprüden geçersen 114 lira ödüyorsun. Demirel’in yaptığı köprüden geçersen para hazineye gidiyor; ama Erdoğan’ın yaptığı köprüden geçersen para yabancı şirketlere geçiyor. Uçağın, gözlüğün, araban yerli değil… Neyin yerlisinden bahsediyorsun. Süleyman Şah Türbesi’ni o kadar çok oradan oraya hareket ettirdin ki rahmetli sağlığında o kadar seyahat etmemiştir. Türk tütünü yasaklatıyorsun da yabancı tütünde vitamin mi var? Doğru tütün sağlığa zararlı ama sen her şeye zararlısı.

Öyle ilginç şeyler yaşıyoruz ki… Samsun’a gittim. Samsun’da konuşuyoru. Gençler bisiklet getirdi. Bende sahnede bindim. Sosyal medyada benim bisikletli resmimi montaj yapmışlar. Muharrem İnce cami de bisiklete bindi. Oğlumun düğününde oynadığım zeybek dansını almışlar onu da montaj yapmışlar. Bunlar zavallı bunlara üzülüyorum.

Bunu beraber yapacağız. Sizden istediğim şu yorulmak, hastalanmak, mazeret yok. Bir oy Cumhuriyeti kurtarır, bir oy memleketi kurtarır. Büyük İstanbul Mitingi’ne hazır mıyız? Cumhuriyet tarihinin en büyük mitingini istiyorum. Hemşehrime el sallıyayim. Bir çivi, bir nalı kurtarır… Bir nal, bir atı kurtarır… Bir at, bir yiğiti kurtarır… Bir yiğit, memleketi kurtarır.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :