İNCE, ERDOĞAN’IN EVİNİN DİBİNDE ”HODRİ MEYDAN” DEDİ VE EKLEDİ: ”23 HAZİRAN’DA BÜYÜK İSTANBUL MİTİNGİNDE 5 MİLYON KİŞİ BEKLİYORUM.

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE, ERDOĞAN’IN EVİNİN DİBİNDE ”HODRİ MEYDAN” DEDİ VE EKLEDİ: ”23 HAZİRAN’DA BÜYÜK İSTANBUL MİTİNGİNDE 5 MİLYON KİŞİ BEKLİYORUM.

16.06.2018 - 17:58

İNCE, ERDOĞAN’IN EVİNİN DİBİNDE ”HODRİ MEYDAN” DEDİ VE EKLEDİ: ”23 HAZİRAN’DA BÜYÜK İSTANBUL MİTİNGİNDE 5 MİLYON KİŞİ BEKLİYORUM.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Üsküdar’da halka seslendi.

 

Muharrem İnce’nin açıklamalarından satır başları:

Bugün kampanyamızın 41’inci günü günü. Buradan Sancaktepe’ye gideceğim, akşam Pendik’te var. Yarın Tunceli’ye gideceğim, Elazığ ve Tokat’ta var. Türkiye’yi karış karış dolaşıyoruz.
Sokaktaki değişim rüzgarı ve sokaktaki umut bana şunu söylettiriyor: Bu iş bitti, bu iş tamam.

Seçim ciddi bir iştir, seçim son ana kadar devam eden bir iştir. Sizlenden istediğim şu; 24 Haziran’a kadar herbiriniz 3 kişi ikna etmeli.
Herkes 3 kişiye şunu anlatacak; 16 yılda Türkiye’yi yönettiler, 24 yıldır İstanbul’u yönetiliyor. Üsküdar’da Yavuztürk Mahallesi aynı kadere mahkum olmuş.

Cumhurbaşkanı seçildiğimde 48 saat içinde OHAL’i kaldıracağız, Türkiye hukuk devleti olacak. Demokratikleşecek, özgürleşecek.
Cumhurbaşkanı aleyhinde bir genç tweet attı diye sabahın 5’inde evine polis gitmeyecek.
16 yıldır bir korku toplumu oluşturdular.

Erdoğan’a Türkiye’nin heryerinden seslendim. Şimdi de Erdoğan’a evinin dibinden sesleniyorum; Erdoğan, sen çakma dünya liderisin Erdoğan. ‘Ustayım’ diyorsun, bana da ‘çırak’ diyorsun. De dilin kemiği yok. Sende şu kadar yürek, bilgi varsa çık televizyonda karşıma çık…

Seninle sadece ekonomi konuşacağız, gel televizyona hani sen dünya lideriydin? Niye gelemiyorsun? Üsküdarlılar aynı şehirde yaşıyorsunuz, televizyonda benim karşıma çıksın mı? (Çıksın sesleri) Bak Üsküdarlılar seni istiyor, korkma ben adam yemiyorum.

Türkiye’ye GDO’lu yiyecek, kendisine Saray’ın bahçesinde bıldırcın yumurtası yapanlar bu milletin halinden anlamaz.
Millet bir bardak çay içerken 4500 liralık çay içenler bu milletin halinden anlamaz.
O Saray’lı ben milletin evladı. O artık Beyaz Türk, onun hiçbir şeyi yerli değil. Yediği, gezdiği, giydiği yerli değil. Ondan kurtulacağız.
Sadece CHP’lilerin değil, 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım.

Türk-Kürt, Alevi- Sünni yok 81 milyon var.

Ama Allah’ın sopası yok, her yerde ‘Bay Muharrem, Bay Muharrem’ diyordu, evvelsi gün ‘Bay Erdoğan’ dedi. 24 Haziran’da millet ‘Bay bay Erdoğan’ diyecek.

Seçim uzun ince bir yoldur. ‘Uzun’ kısmı bitti ‘İnce’ kısmı başlıyor.

Danışmanlarını promterlarını yanına al, sen camdan konuş ben candan konuşacağım.

SEÇMENLERE MALTEPE ÇAĞRISI

23’ünde öğlen 13:00’te nerdeyiz? Maltepe’de. Ben başlarken 2 milyon kişi olsun diyordum. 5 milyon oldu…

Bunların döneminde, yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar ve yalanlar var mı? Aha sana rabia işte.

23’ünde cumhuriyet tarihinin en büyük mitingini istiyorum. Allah’ın izni milletimizin isteği ile cumhurbaşkanı olduğumda Passolig’i hemen kaldıracağız. Kimseyi fişlemek gibi bir derdimiz yok.

1071 Malazgirt Zaferi’nden beri bu topraklar böyle yalancı görmedi. Nasıl bir yalancı adam ya! Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz yalancı bir adam bu.

Büyük İstanbul Mitingi’ne Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor taraftarlarını bekliyorum. Bütün taraftarlar formalarıyla gelsin.
Türkiye’de bir yangın var, bu yangını söndürmek için bütün formalarını biraraya getirmemiz lazım.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :