İNCE, GERİ ADIM ATMIYOR, ERDOĞAN’A BİR DAHA SORDU: ”2001’DE PARTİYİ KURARKEN PENSİLVANYA’YA KİMİNLE BERABER GİTTİN, BİR DÜŞÜN.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE, GERİ ADIM ATMIYOR, ERDOĞAN’A BİR DAHA SORDU: ”2001’DE PARTİYİ KURARKEN PENSİLVANYA’YA KİMİNLE BERABER GİTTİN, BİR DÜŞÜN.”

28.05.2018 - 20:54

İNCE, GERİ ADIM ATMIYOR, ERDOĞAN’A BİR DAHA SORDU: ”2001’DE PARTİYİ KURARKEN PENSİLVANYA’YA KİMİNLE BERABER GİTTİN, BİR DÜŞÜN.”

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, Erdoğan’a yönelik ”2001’de partiyi kurarken Pensilvanya’ya gidip onay aldı.” iddası gündemdeki yerini koruyor.

Erdoğan, İnce’nin bu iddiasına karşılık bugün açıklamalarda bulundu:

”Şimdi bir şey daha söyledi. AK Parti’yi kurarken Pensilvanya’ya gittin mi gitmedim mi? Şimdi İnce ben sana buradan nasihatte bulunayım. Sen siyasette daha çok çok çıraksın. Ama bir şey daha söyleyeyim. Siyaset dürüstlük ister. Senin genel başkanın yalancı. Ama sen de erkenden bir şeyler kaptın, başladın yalana. Benim Pensilvanya’ya giderek izin almak suretiyle AK Parti’yi kurduğumu söylersen bunu ispat etmen gerekir. Böyle bir şey de söz konusu değil. Sen madem ki böyle bir iddiada bulunuyorsun, ispat etmen gerekir. İspat etmezsen namertsin.”

İşte Erdoğan’ın bu sözlerine Muharrem İnce’den jet hızıyla yanıt geldi:

“2001’de partiyi kurarken Pensilvanya’ya gidip onay aldın mı?” demiştim. “Nereden duydun bunu?” demiş. Açıklıyorum, 2001’de oraya gidip icazet aldığını bana söyleyen kişi, beraber gittiğiniz kişi. O aradı beni, beraber gittik dedi. O kişiye zarar vermek istemiyorum. 24 Haziran’da cumhurbaşkanı olduğumda, o arkadaşın ismini vereceğim. Sen çok merak ediyorsan kiminle beraber gittiğini bir düşün, şimdi aranın bozuk olduğu kişiyi bir düşün. Sen zaten anlarsın.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :