İNCE KARADENİZ’DEN SESLENMEYE DEVAM EDİYOR:” KAYNAĞI NEREDEN BULACAKSIN DİYORLAR, SEN SURİYELİLERE NEREDEN BULDUYSAN BEN DE YURTTAŞLARIMA ORADAN BULACAĞIM.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE KARADENİZ’DEN SESLENMEYE DEVAM EDİYOR:” KAYNAĞI NEREDEN BULACAKSIN DİYORLAR, SEN SURİYELİLERE NEREDEN BULDUYSAN BEN DE YURTTAŞLARIMA ORADAN BULACAĞIM.”

29.05.2018 - 18:40

İNCE KARADENİZ’DEN SESLENMEYE DEVAM EDİYOR:” KAYNAĞI NEREDEN BULACAKSIN DİYORLAR, SEN SURİYELİLERE NEREDEN BULDUYSAN BEN DE YURTTAŞLARIMA ORADAN BULACAĞIM.”

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Artvin Borçka’da halka sesleniyor.

ERDOĞAN’A FETÖ YANITI

FETÖ’nün istediklerini rektör yapmadı mı? Ne istediniz de verdik demedi mi? Peki size soruyorum sizin her istediğinizi verdi mi? FETÖ ile ortakken kardeşken Türkiye’ye birlikte ihanet ederlerken gayet iyilerdi. Ne zaman FETÖ bunlara ihanet etti. O zaman kardeş kavgası başladı. FETÖ’üler bunlara hırsız, bunlar FETÖ’cülere darbeci diyor.

Şimdi masal anlatıyor bana. Senden korkacak halim yok. Doğruları söylemeye devam edeceğiz. Bunlar yakında İnce hastalığa tutulur. Telaş içindeler.

“KUANTUM SÖZÜNÜ SİZDEN DUYDUM”

Çocuklarımızı iyi eğiteceğiz. İlk tayinim burada İmam Hatip okuluydu. Az önce eski okuluma uğradım. Öğrencilerimden birisi dedi ki: “İlk kez kuantum sözcüğünü sizden duydum.”

İmam Hatipteki çocuklar benim çocuklarım. Bir baba evlatları arasında nasıl ayrım yapmazsa bir cumhurbaşkanı da okulları arasında ayrım yapmaz. Fen lisesindekiler de imam hatiptekiler de benim evlatlarım

Her şeyi böldü. Milleti böldü, camileri böldü, şehitleri böldü. 15 Temmuz şehitleri başka maaş alıyor, diğer şehitlerimiz başka. Gönülleri böldü. Ben 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Sağcının solcunun, alevinin sünninin, hepsinin… Önce barışacağız.

İkide bir soruyor sen hiç köprü yaptın mı? Ben de soruyorum sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? Habire satıyorsun. Sen Atatürk’ün yaptıklarını satıyorsun.

Demirel’in yaptığı köprüden 10 liraya geçiyoruz da senin yaptığın köprüden neden 100 liraya geçiyoruz? 40 bin araç garantisi vermişler 20 bin geçiyor, üstünü bizim cebimizden alıyorlar. Bizden alıyorlar, AKP’li kardeşlerim, sizlerden de alıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde bisiklet hediye ettiler, ben de sahnede bindim. Hemşehrim diyor ki: “İnce sen bisiklete binmeye devam et.” Ben bisiklete bineyim, sen de beygire bin binebiliyorsan.

ERDOĞAN’A TELEVİZYON ÇAĞRISI

Ben meydanlarda kavga etmek istemiyorum. Bir TV kanalına Erdoğan’la birlikte çıkalım, milletin önünde, danışmanlarla birlikte gelsin. Ben tek başıma geleceğim. Ekonomi tartışalım. Dış politika tartışalım. Oturalım, arkamıza üniversite diplomalarımızı asalım, tartışmaya başlayalım. Güzel olmaz mı? Millet dinlesin, tarımda eğitimde ne olacak.

24 Haziran’dan sonra fındık 15 lira olacak. “Kaynağı nereden bulacak?” diyor. Sen Suriyeliye nereden para bulduysan ben de yurttaşlarıma o parayı oradan bulacağım.

ÖĞRENCİLERİNDEN OY İSTEDİ

Öğrencilerim parmak kaldırabilir mi? Benim öğrencilerim. (Kalabalıktan öğrencilerini göstererek: “Hatırladım seni.”) Cumhurbaşkanı adayı olarak geldim ama bu şehirde fizik öğretmeni olarak emeğim var. Yüzde 10 ekstradan öğretmenlik oyu istiyorum sizden.

Artvin yüzde 70 oy istiyorum sizden. Söz mü? (Kalabalıktan söz sesleri)

Hepinize çok teşekkür ediyorum.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :