İNCE MERSİN’DEKİ, UÇSUZ BUCAKSIZ KALABALIĞA BAKIP SORDU: ”BEN Mİ YANLIŞ GÖRÜYORUM, GÖZLERİM DE BİR SORUN YOK, DEĞİL Mİ?”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE MERSİN’DEKİ, UÇSUZ BUCAKSIZ KALABALIĞA BAKIP SORDU: ”BEN Mİ YANLIŞ GÖRÜYORUM, GÖZLERİM DE BİR SORUN YOK, DEĞİL Mİ?”

20.06.2018 - 20:13

İNCE MERSİN’DEKİ, UÇSUZ BUCAKSIZ KALABALIĞA BAKIP SORDU: ”BEN Mİ YANLIŞ GÖRÜYORUM, GÖZLERİM DE BİR SORUN YOK, DEĞİL Mİ?”

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Mersin’de düzenlenen mitingde halka seslendi. Mersin’de İnce’yi karşılayan kalabalık İnce’yi bile şaşırttı.

Cumhur İttifakı partilerinin son seçimlerde yüzde 52’den fazla oy aldığı Mersin’de karşılaştığı yoğun kalabalık karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen İnce, “Arkadaşlar ben mi yanlış görüyorum yoksa 1 kilometre uzakta mı bu kalabalığın sonu?” diye sordu. Yapılacak olan 3 büyük kent mitingiyle ilgili de televizyonlara uyarıda bulunan İnce, “İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan mitingde de yayını yarıda keserseniz, halkla birlikte miting meydanlarından kanal önlerine gideceğiz” dedi.

İşte İnce’nin konuşmasından satır başları:

“Arkadaşlar ben mi yanlış görüyorum yoksa 1 kilometre uzakta mı bu kalabalığın sonu. Benim gözlerde bir sorun yok değil mi? Harikasın Mersin, yok böyle bir şey. Bir deneyimli siyasetçi diyor ki ‘meydanlar doluysa sevinebilirsin, balkonlar doluysa işler iyi demektir, çatılar da doluysa kazandın demektir.’ Bir değişimin önünde giden lider, ortasında giden durumu kavramış, arkasından giden sürüklenmiş olur ama bir değişimin karşısına çıkan mutlaka yok olur. Bir değişim rüzgarı bu tepeden tırnağa, bir dip dalgası bu. Bir halk hareketi bu oldu bu iş. Yorgun adam gidecek, bu ülkenin başına taze bir kan gelecek.

Televizyonlara bir çağrıda bulunuyorum. Bakın 104 mitingime yanlış yaptınız. Şimdi geriye kaldı 3 büyük ilin mitingi. Ben de meydanlara gönlünü koyan vatandaşlarıma sesleniyorum. Eğer aynı numarayı İstanbul, Ankara ve İzmir’de de yaparlarsa miting meydanlarından kanal önlerine gideceğiz hep birlikte. Manşetleri yapan Erdoğan, manşetlere direne direne gelen ben.

Saraylı Erdoğan, devletin uçağıyla gezen Erdoğan, devletin parasını harcayan Erdoğan, milletin parasıyla miting yapan ben. Bu seçim saraylılarla milletin evladı arasında geçecek.

Türkiye’nin dış politikasını rezil ettiler, kavgalı olmadığımız kimse yok. 4 milyon Suriyeli Türkiye’de yaşıyor, 40 milyar dolar para harcadık. Neden? Erdoğan’ın kaprisleri yüzünden. ‘Rus uçağını düşürdüm, ben talimat verdim’ dedi, sonra vazgeçti. Davutoğlu ‘ben yaptım’ dedi, daha sonra iş pilota kadar geldi. Türkiye’nin el atıp da bozmadıkları hiçbir şeyi kalmadı. Türkiye’yi yeniden toparlamamız lazım. Bu seçimin kaybedeni olmayacak. Çünkü Türkiye’ye barış, huzur gelecek, dolar düşecek, faiz düşecek. Benim cumhurbaşkanlığım, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına benzemeyecek. O camdan konuşuyor, ben candan konuşacağım. Kimseyi ayırmayacağım, saraylarda yaşamayacağım, milletin parasını savurmayacağım. Haddini bilen, halkını bilen cumhurbaşkanı olacağım.

Geçen gün: ‘Niğde’ye gittin Ömer Halisdemir’in mezarına neden uğramadın, Fatiha okumasını biliyor musun?’ diyor. Erdoğan senin yanından FETÖ’cüler hala gitmemiş, seni kandırıyorlar, yanındaki FETÖ’cülere dikkat et, sana yalan söylüyorlar. Ayıp ediyorsun, senin derdin Fatiha değil, senin derdin ayet değil, senin derdin fatiha olsa, bakara makara diyen kişiyi tutup atardın partiden.

Bence o çakma dünya lideri. Gerçekten dünya lideri olsa benimle televizyon programına çıkar. Erdoğan benimle televizyona çıkmaya korkuyor. İstediğin televizyonda, istediğin saatte, gel seninle ekonomi tartışalım. Yüreğin varsa gel, bilgin varsa gel, cesaretin varsa gel Erdoğan! Nanoteknoloji diyorum, kuantum diyorum, yeni meslekler gelecek diyorum, o kıraathane diyor. Çay olacakmış, kek olacakmış.

Benim 30 yıl önce yazdığım şiir kitabımı almış, konuşuyor. Ben yazdım itirazın mı var? Ben o şiir kitabından kazandığımla Fen bilgisi laboratuvarı yaptırdım. Bunlar güya ‘Necip Fazıl’cılar ya; Necip Fazıl’a bir gün diyorlar ki, gençliğinizde yazdığınız bir şiirde kadın bacağı geçiyor. Necip Fazıl da ‘benim gençliğim hayatımın çöplüğüdür, oraları sadece köpekler karıştırır’ cevabını veriyor.

Biz Sünniler, ülkedeki Alevilere haksızlık ediyoruz. Aleviler vergi veriyor mu?, veriyor. Askere giyiyor mu, şehit oluyor mu? peki camilerin imamlarına devlet yardım ediyor da cemevlerine niye etmiyor? Bu haksızlık. Bunu gidermek için Alevi olmak gerekmez, insan olamak yeterli. 100 gün içinde cemevlerinin statüsünü halledeceğiz.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :