İNCE’DEN ERDOĞAN’A: ”1071’DEN BERİ BU TOPRAKLAR BÖYLE YALANCI GÖRMEDİ.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE’DEN ERDOĞAN’A: ”1071’DEN BERİ BU TOPRAKLAR BÖYLE YALANCI GÖRMEDİ.”

15.06.2018 - 21:26

İNCE’DEN ERDOĞAN’A: ”1071’DEN BERİ BU TOPRAKLAR BÖYLE YALANCI GÖRMEDİ.”

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Tayyip Erdoğan için, “1071 Malazgirt Zaferi’nden beri bu topraklar böyle yalancı görmedi” dedi.

 

Bayrama Yalova’da giren İnce, burada düzenlenen mitingde halka seslendi.

İnce, Erdoğan’ın dünkü Yalova mitingine gönderme yaparak, kalabalığa dönüp “İstanbul’dan 200 otobüs getirip buraya toplayacağına, bugün de tam onun iki katı olmaz ki. Bu kadar da yapmayın” dedi.

Hükümetin seçim sürecinde gündemde tuttuğu bedelli askerliğe de değinen İnce, bu konuya sıcak bakmadığını, ancak toplumun da bir gerçeği olduğunu ve onları anlamaya çalıştığını söyledi. İnce, “Cumhurbaşkanı seçildiğimde askerlik konusunu yeniden düzenleyeceğiz ama bu arada bir defaya mahsus olmak üzere bedelli askerliği bir şartla çıkarabiliriz” diye konuştu.

Erdoğan’ın dünkü Yalova mitinginde dile getirdiği üç konuya açıklık getiren İnce, AKP liderini bu üç konuda şöyle yalanladı: “Arkadaş diyor ki ‘Yat limanını ben yaptım.’ Sen daha belediye başkanı değildin oranın temeli atıldığında. Sonra bir şey daha söyledi, ona da çok üzüldüm. Gökçe barajını arkadaş yapmış. Gökçe barajı 89’da açıldı, sen daha yoktun. Yalova Üniversitesi’ni ben kurdum diyor, doğru ama 2003’te Yalova Üniversitesi kanun teklifini verdim sen AK Partili milletvekillerine reddettirdin. 5 yıl sonra kurdun. Yani beni dinleseydin Yalova Üniversitesi 2003’te kurulmuş olacaktı.”

Erdoğan’ın ‘yalan yanlış bilgiler’ verdiğini savunan İnce, “Bakın ben size doğrusunu anlatayım. Bu işin özeti şu; Tarzan zorda”diye konuştu.

Demirtaş’ı ziyaret

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :