”ÇİLLER’DEN MEDET UMUYOR. TARZAN ZORDA.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”ÇİLLER’DEN MEDET UMUYOR. TARZAN ZORDA.”

18.06.2018 - 22:47

”ÇİLLER’DEN MEDET UMUYOR. TARZAN ZORDA.”

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, eski başbakan Tansu Çiller’in AKP’nin İstanbul’daki mitingine katılmasını eleştirdi: “Çiller’den medet umuyor. Özetin özetini söyleyeyim mi, Tarzan zorda.”

AKP’nin Yenikapı’da düzenlediği mitinge katılan Çiller, “Siyasete dönmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna “Ben bugün sadece milli bir şuurla buradayım” yanıtını vermiş, ardından platforma çıkarak katılımcıları selamlamıştı.

Kahramanmaraş’ta konuşan İnce, Çiller’in katılımını anımsattı.

İnce şöyle konuştu: “Erdoğan sürekli 90’lara dönmekten bahsediyor ama 90’ların simgesi orada. O başarılı olsa kendi partisini kalkındırırdı. Sürekli geçmişi kötülüyor ama Çiller’den medet umuyor. Özetin özetini söyleyeyim mi, Tarzan zorda. İnşallah bu iş olacak. Şımarmak yok.”  

Cumhurbaşkanı adayı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçim vaatlerinden biri olan ‘millet kıraathaneleri’ne ilişkin “Kıraathane, bizim medeniyetimizin en önemli unsurlarından, müesseselerindendir” sözlerine de yanıt verdi: “Diyanet İşleri Başkanı kıraathanelere övgüler diziyor. Ey başkan sen bu işe karışma, ayıp.” 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :