İNCE’DEN ERDOĞAN’A: ”HEM DİPLOMASI YOK, HEM DE PAŞAYIM DİYOR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE’DEN ERDOĞAN’A: ”HEM DİPLOMASI YOK, HEM DE PAŞAYIM DİYOR”

07.06.2018 - 17:34

İNCE’DEN ERDOĞAN’A: ”HEM DİPLOMASI YOK, HEM DE PAŞAYIM DİYOR”

Muharrem İnce’den Erdoğan’a: ‘Hem diploması yok, hem de paşayım diyor’

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Kütahya’daydı. Erdoğan’a yine diploma ve alkışçı komutan üzerinden yüklendi. Erdoğan’a ‘Ben onun da paşasıyım’ sözleri üzerinden ‘ben onu kantin asteğmeni zannediyordum” ifadeleriyle yanıt verdi. Buzdolabı polemiği de gündemdeydi. İnce; Erdoğan’dan önce yiyeceklerimizi ağaç kovuğunda saklıyorduk’ diyerek gönderme yaptı.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce kütahya ‘da… İşte konuşmasından başlıklar;

Muharrem İnce imam hatipleri yıkacakmış diyor ayıp ayıp dürüst ol biraz. Saray’ı başına yıkacağımdan kastettiğim şatafat, 3 bin koruma.

Caminin içinde bisiklete biniyormuşum. Bunlar mı Müslüman. Bak bak, camide oynuyor muşum. Türkiye’de 81 Müslümandan herhengi birisi camide zeybek oynar mı? Zavallı bunlar zavallı.

SARAYI YIKACAĞIM DERKEN ŞATAFATI KAST ETTİM”

“Ben Sarayı yıkacağım dedim, kast ettiğim şatafat şatafat. Benim derdim o saraya 2 milyar dolar harcamışsın sarayı neden yıkayım saraydaki zihniyeti saraydaki şatafatı yıkacağım. Caminin içinde bisiklete biniyormuşum. Bunlar mı Müslüman. Bak bak, camide oynuyormuşum. Türkiye’de 81 Müslümandan herhengi birisi camide zeybek oynar mı? Zavallı bunlar zavallı.

“BEN O’NU KANTİN ASTEĞMENİ SANIYORDUM, PAŞAYMIŞ”

Engin Alan korgeneraldi ayağa kalkmadı hapise attılar. Geçtiğimiz gün bir paşa Erdoğan konuşurken beni eleştiren Erdoğan’ı alkışladı. Ben de dedim ki senin apoletlerini sökeceğim. Erdoğan meğer paşaymış, kantin paşası. 

“SANKİ ERDOĞAN’DAN ÖNCE AĞAÇ KOVUKLARINDA YİYECEK SAKLIYORDUK”

Ben meydanlarda aş iş dedikçe benimle kavga ediyor ya ben kavga etmeyeceğim ama makaramı yaparım. Geçen herkesin evinde buzdolabı var daha ne istiyorsunuz dedi. Sanki Erdoğan’dan önce ağaç kovuklarında yiyecek saklıyorduk.

“SARAY’I ENGELLİLERE VERCEĞİM”

Kütahya Şeker ne oldu? Gitti mi? Bir fabrikayı mı yönetmek daha kolaydır Türkiye’yi yönetmek mi? Bir fabrikayı kara geçiremeyen birisi memleketi kara geçiremez. Bir saray yaptırdı 2 milyar dolar harcadı. Sarayı değil o kultürü o zihniyeti yıkacağım. Beş saray da İstanbul’da yaptırıyor. Bir tane yazlık saray da Marmaris’te yaptırıyor. Size söz veriyorum Marmaris’teki Sarayı engellilere vereceğim.”

ERDOĞAN’A BUZDOLABI GÖNDERMESİ

Ben meydanlarda aş iş dedikçe benimle kavga ediyor ya ben kavga etmeyeceğim ama makaramı yaparım. Geçen herkesin evinde buzdolabı var daha ne istiyorsunuz dedi. Sanki Erdoğan’dan önce ağaç kovuklarında yiyecek saklıyorduk. Erdoğan iktidar olmadan 16 yıl önce böyle yaşıyorduk.

ERDOĞAN, BUZDOLABI SATIŞINDA EKONOMİYİ ANLATMAYA ÇALIŞMIŞTI

Erdoğan, Sakarya mitinginde yaptığı konuşmada “Buzdolabı satışı neydi? 1 milyon 88 bin. Nereye çıktı? 3 milyar 107 bine yükseldi. Demek ki fakir fukara değil, eğer her eve elhamdülillah buzdolabı giriyorsa refah seviyesi var demektir” demişti.
Daha gençlik yıllarında başımıza bir şey geldiği zaman dış güçler derler buna inanmayın derdi şimdi dış güçler diyor. Aday olunca 4 adayı ziyaret ettim ve gittim onların hesaplarına da 5’er yüz lira yatırdım. Erdoğan benim konuşmamı almış ‘Demirtaş’ı ziyaret ettim’ o kısmını gösteriyor sadece.”

“ERDOĞAN OTOMOBİLİN KAPORTASINA TALİP BEN BEYNİNE”

Erdoğan, ‘İnce yerli otomobile karşı çıkıyor’ diyor. Diploman olmadığın için anlamıyorsun, bilmiyorsun bu işleri. Erdoğan otomobilin kaportasına talip ben beynine talibim.

Erdoğan’la benim farkım, ben sen o yok biz var. Siz bor madeni üzerinde yaşıyorsunuz ama biz madenlerimizi ne yazik ki işlemeden satıyoruz. Bor olarak satarsan ucuza satarsın. Sen harama bulaştın ben harama bulaşmadım. Aramızdaki fark bu. Senin neren yerli.”

Bayramda Demirel’in yaptığı köprüden bedava geçeceksiniz, Erdoğan’ın yaptığı köprüden para ile geçeceksiniz. Soyuluyorsunuz, soyuluyorsunuz

KİBAR FEYZO İLE TAMAM GÖNDERMESİ

Muharrem İnce Erdoğan’a video ile gönderme yapma geleneğini de sürdürdü. Bu sefer de TAMAM söylemini yineleyip, Kemal Sunal ve Şener Şen’in  Kibar Feyzo” filminden bir bölümü izlettirdi.

KAYNAK CUMHURİYET GAZETESİ

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :