İNCE’DEN ERDOĞAN’A: ”SEN KENDİNE DAHA YAVER SEÇEMEMİŞSİN, DAHA NE KONUŞUYORSUN? FETÖ’YÜ TEMİZLESEK AKP’NİN YARISI GİDER.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE’DEN ERDOĞAN’A: ”SEN KENDİNE DAHA YAVER SEÇEMEMİŞSİN, DAHA NE KONUŞUYORSUN? FETÖ’YÜ TEMİZLESEK AKP’NİN YARISI GİDER.”

09.06.2018 - 23:19

İNCE’DEN ERDOĞAN’A: ”SEN KENDİNE DAHA YAVER SEÇEMEMİŞSİN, DAHA NE KONUŞUYORSUN? FETÖ’YÜ TEMİZLESEK AKP’NİN YARISI GİDER.”

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. İşte İnce’nin konuşmasından başlıklar şöyle:

“Toplumun mutluluğa ihtiyacı var. Mizah olmazsa meydanlarda tezek dersiniz. Ben öyle prompter falan kullanmıyorum.Ekranda bir adam görünüyor ama arkada müthiş bir kadro var”

 Kandil’e operasyon

Siyasete kullanmaları yanlıştır. Erdoğan’ı bu konuda ciddiyete davet ediyorum. İki tane oy alacaksın diye orduyu yıpratma. Böyle operasyon olur mu? Davulla zurnayla operasyon yapılmaz. Erdoğan’ın derdi Kandil’e operasyon yapmak değil, buradan oy devşirmek.

Gülen’i iade talebi

Arkadaşlarımızın raporu şöyle: 27 klasör dedi arkadaşlarımız. 1. yalan bu. 7 dosya var. Ne zaman ABD’ye? 15 Temmuz’dan 4 gün sonra. Ocak ayında Gülen’in iade talebi bakanlığa gelmiş neden ABD’ye göndermiş? Bekletme emrini Erdoğan mı verdi?

2- Polis Meslek Yüksekokulu sınav sorularının çalınması dosyasını neden 7 ay bekletiniz?

Hükümete göre milat 17-25 2013’tü. Suçun başlangıç tarihini 2011 derseniz inandırıcı olur musunuz?

Gülen’in suç tarihi

Mayıs 2012’de milletvekillleri, beşi vekil adayı. Suçlu diyeceksiniz, suç tarihini de 2011 olacak. ABD,soruları çalan ile Gülen arasında bağlantı kur diyor. Adil Öksüz’ü neden elinden kaçırdın?

15 Temmuz olmasaydı, bu iade taleplerinin hiçbiri olmayacaktı. Demek ki senin bunlarla ortaklığın mı var diyor ABD. Ben bu konuda saatlerce konuşurum. Burada en can alıcı nokta dosya 7 ay beklettin. Sen Gülen’i koruyacaktın. Yeni alacağım bilgi varsa neden kaynağımı söyleyeyim. Erdoğan kandırılabilir ama ben kandırılmam. Kimden bilgi aldığım onu ilgilendirmez, bu sorulara cevap versin. Erdoğan sen mi talimat verdin, Adalet Bakanı mı verdi?

FETÖ ile mücadele

FETÖ’yü temizlesek AKP’nin yarısı gider. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır. Türkiye Cumhuriyeti’ne birlikte ihanet ettiler. Büyüten onlar. 17 üniversite açtılar, 16’sı bunların döneminde. Harp Akademilerini kapadılar. Sen kendine daha yaver seçememişsin. Daha ne konuşuyorsun. FETÖ,IŞİD, PKK ile kesintisiz, ciddi, pazarlık yapmadan çözeceğiz.

Apolet tartışması

Apoletini sökerim demek de görevden alırım demek. Parti amblemi var, iftar yemeği. Üniforması ile her şeye rağmen katılmış. Orada Erdoğan kahramanlık anlatmıyor, beni eleştiriyor. Balkanları orduya siyaset girdiği için kaybettik. Böyle alkış tutarlarsa orduya saygı kalmaz. Ben istemem. Ben AK Partili kardeşlerime şunu soruyorum, Cumhurbaşkanı oldum, iftar yemeği verdim general beni alkışladı bu isterler mi?

Ergenekon’da, Balyoz’da söktüğün apoletleri FETÖ’ye mi taktın? Engin Alan’ı ayağa kalkmadı diye hapse attın. Sen ne zamandan beri orduyu savunur oldun? Askerin başına çuval başına geçirildiğinde “Ne notası müzik notası mı” demişti.İftarda Erdoğan’ı alkışlaması beni yuhalaması demektir. Erdoğan benim rakibim. Asker de benim moralimi düşünecek. Asker siyasete giremez. Paşa da çıkaracak üniformasını o zaman siyasete girsin. Ben paşaları çok sahip çıktım. Yanlış yaptıklarında da eleştiririm.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :