İNCE’DEN ERDOĞAN’A: ”SURİYELİLERE 40 MİLYAR DOLAR, SARAY’A 2 MİLYAR DOLAR HARCADIN, SARAYPERESTSİN.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE’DEN ERDOĞAN’A: ”SURİYELİLERE 40 MİLYAR DOLAR, SARAY’A 2 MİLYAR DOLAR HARCADIN, SARAYPERESTSİN.”

02.06.2018 - 7:39

İNCE’DEN ERDOĞAN’A: ”SURİYELİLERE 40 MİLYAR DOLAR, SARAY’A 2 MİLYAR DOLAR HARCADIN, SARAYPERESTSİN.”

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Bursa’da konuştu.

İşte Muharrem İnce’nin konuşmasından satırbaşları:

Erdoğan her zaman olduğu gibi bugün bana demiş ki çırağa devlet teslim edilir mi? Aldatılan adama devlet teslim edilmez. Seni Obama aldatmış, Putin aldatmış, Barzani aldatmış, FETÖ lideri Gülen aldatmış… 24 Haziran akşamı kimin gülüp kimin ağladığını göreceğiz.

Seçilir seçilmez OHAL’İ kaldıracağız. Türkiye’de 81 milyon mahkemelere güvenecek.

“SENİN KÖPRÜNDEN NEDEN 114 TLYE GEÇİYORUZ?”

Demirden betondan köprü yapmak kolay ben gönüllere köprü yapıyorum. Senin yaptığın köprüden neden 114 tlye geçiyoruz? Bayram günü Demirel’in yaptığı köprüden bedava geçeceğiz de senin yaptığın köprüden neden parayla geçeceğiz?

Şehitlerimizi bile böldü. 15 Temmuz şehitlerinin yakınları farklı sosyal haklara sahip, diğerleri başka haklara.

Cumhurbaşkanı olduğumda sağ-sol yok. Hepinizin Cumhurbaşkanı olacağım. Erdoğan bana gariban cumhurbaşkanı adayı diyor. Ben insanları Türk Kürt diye ayırmadım. Alevi Sünni diye ayırmadım. Kadın erkek diye ayırmadım. Benim gönlüm zengin. Onun için dünyanın en zenginiyim ben.

“ARTIK DEVLET GEREĞİNİ YAPACAK”

Çiftçiye mazot 3 lira dedim. Esnafın borçlarını yeniden yapılandıracağım dedim. Gençlere 500’er lira gençlik ve cumhuriyet bursu alacaksınız dedim. Her yıl 10 bin öğrenci yurt dışına gidecek dedim. Bunlar benim ve kadromun sözüdür

Emeklilikte yaşa takılanlar, 30 sene prim ödemişsin. Sen gereğini yapmışsın. Şimdi devlet gereğini yapacak.

Kamu ihale kanunu 180 kere değiştirdiniz. Niye? Bu ne demektir biliyor musunuz? Devlet 100 liraya yaptıracağı işi 200 liraya yaptırıyor.

“BENİM GÜCÜMÜN KAYNAĞI 29”

Benim gücüm 29. 29 ne biliyor musunuz? Türkiye’nin yaş ortalaması. Avrupa’da yaş ortalaması 40. Bundan büyük güç olur mu? Bu ülkenin en büyük gücü gençler. Onları iyi eğiteceğiz. Kindar nesil değil, ileriyi gören nesil yetiştireceğiz. Dindar nesil yetiştirilmesine hiçbir itirazım yok. O ailenin kararı. Ama asla kindar nesil olmaz. Bu vatana ihanettir.

İNCE’DEN ERDOĞAN’A: SARAYPERESTSİN!

Suriyelilere 40 milyar dolar harcadın, saraya 2 milyar dolar harcadın. Bir tane Ankara’da saray var, damatlara saray var. İstanbul’da 5 tane saray var. Şimdi Muğla Marmaris’e yapıyor saray 300 odalı. Yetmez bunlara saray, sarayperestler! Bu memlekete saray mı lazım, gençlere iş mi lazım?

Size söz veriyorum o sarayda oturmayacağım. 16 yıldır milletvekiliyim 14 yıldır kirada oturdum. Benim evim zaten bana saray gibi geliyor, ben doymadım ki evime. Yahu komşu biz sana ziyarete geleceğiz, sizin eve bütün Bursa sığmayız derseniz nereye gelin? Çankaya Köşküne davet ediyoruz. 1 milyon 180 bin çocuğumuz, 1 milyonu yarın sınava girecek. 126 bin civarında yerleştirilecek diğerlerinin ne olacağı belli değil. 24 Haziran günü üniversite sınavı olacaktı, şimdi ne olacak sınav yerine kabine girecekler. Sınava 9 ay kala değişiklik yaptılar, 8 ay kala bir tane daha, 4 ay kala bir tane daha, 2 ay kala da tarihini değiştirdiler. Muharrem İnce’nin başkanlığında sınavın değil seçimin tarihi değişecek çünkü bu ülkenin çocukları Recep Tayyip Erdoğan’dan ve Muharrem İnce’den daha değerlidir.

16 yıldır Türkiye’yi yönetiyorsun, 15-29 yaş arasında 5 milyon gencin kaydı yok. Okulda değil, kursta değil, işte değil. Nerede bu çocuklar? Amacım size iş bulmak iş! Aş bulmak!

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, konuşmasının ardından iftar saati geldiği için iftarını yerde oturup vatandaşlarla birlikte açtı.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :