İNCE’NİN MİTİNGİNDE, MİLLET İTTİFAKI DAMLARDA EL ELEYDİ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE’NİN MİTİNGİNDE, MİLLET İTTİFAKI DAMLARDA EL ELEYDİ.

27.05.2018 - 16:27

İNCE’NİN MİTİNGİNDE, MİLLET İTTİFAKI DAMLARDA EL ELEYDİ.

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin İzmir Menderes’te düzenlediği miting çarpıcı karelere sahne oldu. Alanı dolduran kalabalığ dışında Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin binalarında üst katlarda, terasta biriken coşkulu kalabalık dikkat çekti.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce İzmir’de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Çıkmış bir tanesi diyor ki ben araba üretmem. Benim için de ’20 yıl geriden takip ediyor’ diyor. O bisiklete binmeye devam etsin” sözlerine yanıt verdi. İnce, “Geri kalmış, cahil, bilmiyor. Çünkü matematik bilmiyor” dedi.

 

İzmir Menderes’te konuşan CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce , Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bunlar camiyi de yıkar’ sözlerine tepki gösterdi. İnce , “Bir daha böyle bir laf ederse perişan edeceğim onu meydanlarda” ifadelerini kullandı.

İnce, Erdoğan’ın “Çıkmış bir tanesi diyor ki ben araba üretmem. Benim için de ’20 yıl geriden takip ediyor’ diyor. O bisiklete binmeye devam etsin” sözlerine de yanıt verdi. İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

“Ben otomobil fabrikası istemiyormuşum. Erdoğan’ın bilmediği şu; Erdoğan diyor ki otomobilin kaportasını, lastiğini, koltuğunu ben yapayım. Ben de diyorum ki otomobilin beynini ben yapayım. Geri kalmış, cahil, bilmiyor. Çünkü matematik bilmiyor. Televizyon yapıyoruz biz bir televizyondan 10 euro kazanıyoruz. Sen Almanya’daki otomobil fasrikasını gezdin mi? Bir otomobilden 100 euro kazanıyoruz. Avane kasnak gibi çalışıyoruz.

Eğitimi sonuna kadar parasız yapacağız. Sizi tarikat yurtlarına muhtaç etmeyeceğiz.

Emekliler, 1990’larda milli gelirin yüzde 17’si emeklilere aitti. Ramazan ve kurban bayramında 1000’er lira verecekler, o iş öyle olmaz. Emeklilerle ilgili kanun çakaracağız. Emekliler Ramazan ve Kurban Bayramı’nda o anki asgari ücret ne kadar ise onu alacak. Gençler 19 Mayıs’ta ve Cumhuriyet Bayramı’nda 500’er yüz lira alacaksınız. Size bu paraları Erdoğan mı verecek hiç merak etmeyin size bu parayı Türkiye Cumhuriyet verecek.

 

Erdoğan diyor ki polislere 3600 vereceğim. Size bunu kim hatırlattı. İnce korkusu böyye bir şey işte.

Geçenlerde traktörü dayadım benzinliğe dedim ki bu ülkede bir yalancı var. Mazot 2.5 liraymış. Doldurduk depoyu 2,5 lira değil 5.72 lira. Demek ki neymiş, Tarım Bakanı yalancıymış.

Zoruma giden bir şey var. Erdoğan diyor ki bunlar camiyi de yıkar. Bu zoruma gidiyor. Ak Partili seçmenlere sesleniyorum. Ayıp ayıp, cami senin babanın malı mı? Neredeyse gelmeyin camiye diyecek. Bir daha böyle bir laf ederse perişan edeceğim onu meydanlarda. Meydanlarda konuşacağımız şey ekonomi, ekonomi. Her gittiğimi yerde ekonomi konuşacağım. Eğitim konuşacağım.

Tatile gitmek yok sakın ha sakın. 24 Haziran’a kadar hastalanmak yasaklanmıştır. Hazır mıyız Menderes. Bu prova miting bugün bu kadar olur. Hepinize teşekkürler.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :