İNGİLTERE BAŞBAKAN’I BORİS JOHNSON’IN SON DURUMU: KORONA AYRIM YAPMADIĞINI HERKESE HATIRLATTI. TEDAVİYE CEVAP VERDİ, ARTIK YATAKTA OTURABİLİYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNGİLTERE BAŞBAKAN’I BORİS JOHNSON’IN SON DURUMU: KORONA AYRIM YAPMADIĞINI HERKESE HATIRLATTI. TEDAVİYE CEVAP VERDİ, ARTIK YATAKTA OTURABİLİYOR

09.04.2020 - 8:18

İNGİLTERE BAŞBAKAN’I BORİS JOHNSON’IN SON DURUMU: KORONA AYRIM YAPMADIĞINI HERKESE HATIRLATTI. TEDAVİYE CEVAP VERDİ, ARTIK YATAKTA OTURABİLİYOR

İngiltere’de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaptıktan sonra durumu kötüleştiği için yoğun bakıma alınan Başbakan Boris Johnson’ın iyileşmekte olduğu ve yatakta oturabildiği bildirildi.

 

Johnson’ın halen yoğun bakımda olduğunu ancak durumunun iyileşme gösterdiğini söyleyen Sunak, “Ayrıca size yatakta oturduğunu ve klinik ekibiyle olumlu bir iletişim kurduğunu da söyleyebilirim.” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Sunak, Başbakan’ın durumunun, bu hastalığın ayrım yapmadığını herkese hatırlattığını belirtti.

DURUMU 10 GÜNDE KÖTÜLEŞTİ

Ateş ve öksürük belirtileri gösteren Johnson’ın 27 Mart’ta yapılan Kovid-19 testi pozitif çıkmıştı.

Ancak geçen sürede durumu düzelmeyen ve ateş ile öksürük gibi belirtileri devam eden Johnson, pazar akşamı hastaneye kaldırılmıştı.

Durumu hastanede daha da kötüleşen Johnson, ertesi gün yoğun bakıma alınmıştı. Başbakan’ın solunum cihazına bağlanmadığı ancak oksijen tedavisi uygulandığı ve ikinci gününde tedaviye cevap verdiği açıklanmıştı.

7 BİN 97 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Kovid-19 salgını nedeniyle ülkede hayatını kaybedenlerin sayısının son 24 saatte 938 artarak 7 bin 97’e çıkarken, Başbakan Yardımcısı Sunak, yardım kuruluşları için 750 milyon sterlinlik bir destek paketi açıkladı.

Sunak, böyle bir dönemde yardım kuruluşlarının kapanmasının önlenmesi gerektiğini ifade etti

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :