28 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

İNTERNET GAZETECİLİĞİ, YAZILI BASIN AYAKTA KALMA MÜCADELESİ VERİYOR..EVRENSEL GAZETESİ’NDEN OKUYUCUYA DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNTERNET GAZETECİLİĞİ, YAZILI BASIN AYAKTA KALMA MÜCADELESİ VERİYOR..EVRENSEL GAZETESİ’NDEN OKUYUCUYA DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Eklenme : 28.11.2022 - 17:36

İNTERNET GAZETECİLİĞİ, YAZILI BASIN AYAKTA KALMA MÜCADELESİ VERİYOR..EVRENSEL GAZETESİ’NDEN OKUYUCUYA DAYANIŞMA ÇAĞRISI

BİK tarafından resmi ilan reklam yayımlama hakkını tümüyle iptal edilen Evrensel Gazetesi, okurlarını “Evrensel’le Dayanışma Şenliği”ne davet etti.

Evrensel’e Eylül 2019’da alınan karar sebebiyle üç yıldır ilan verilmiyordu. Alınan son kararla, askıda tutulan bu hak tümüyle iptal edildi.

Yayınlanan açıklamada “27 yıldır çok sayıda baskıya maruz kalan Evrensel, şimdi de ekonomik ambargoyla susturulmak isteniyor” ifadeleri kullanıldı.

‘GEREKÇELERİ TEK TEK ÇÜRÜTTÜK’

Resmi ilan yayımlama hakkının iptal etme gerekçelerini tek tek, belgeleriyle çürüttüklerini belirten Evrensel, Basın İlan Kurumu kararında ısrar ettiğini belirtti.

Gerekçelerinden birinin “okurlarının birden fazla gazete alması” olduğunun belirtildiği açıklamada, “Okurlarımızın Evrensel’le dayanışması ‘suç’ sayıldı” denildi.

Halkın haber alma özgürlüğü ve basın özgürlüğünü savunmak üzere düzenlenecek şenlik, 11 Aralık 2022 Pazar günü 15.00’te Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde başlayacak.

Şenlikte Zeynep Bakşi Karatağ, Mercan Selçuk Dans Topluluğu, Apolas Lermi, Kezzo, Ruhi Su Dostlar Korosu, Mengene, Mehmet Atlı, Mahmut Çınar ve Haluk Tolga İlhan sahne alacak.

Şenliğin davetiyeleri Kadıköy’de Mephisto Kitabevi, Leylak Yeldeğirmeni, Yaykoop Kitabevi, Yolda Sahaf, Ginko Kitap ve Moda Sahne’den temin edilecek. Şişli’deki temin noktaları ise Ran Kurtuluş, Fotika Kafe ve Nostalji Kitabevi olacak.

İLGİLİ HABER: YALNIZCA EVRENSEL GAZETESİ DEĞİL HAVUZ MEDYASININ DIŞINDA KALAN MUHALİF MEDYANIN ÖNEMLİ BİR KISMI EKONOMİK BASKI ALTINDA. YURTSEVERLİK.COM GELEN BÜYÜK DALGAYI GÖREREK 23 EKİM 2020 TARİHİNDE YAYIN KURULU BAŞKANIMIZ- AYNI ZAMANDA DIŞ POLİTİKA YAZARI SÖNMEZ ÇETİNKAYA’NIN ÖNCÜLÜĞÜNDE BİR AÇIKLAMA YAYIMLAYARAK OKUYUCULARI SİTEYE DESTEK OLMAYA ÇAĞIRMIŞTI. DEMOKRASİDEN, ÖZGÜRLÜKTEN YANA DUYARLI, YÜZLERİ AYDINLIĞA DÖNÜK OKUYUCULARIMIZ VE YAZARLARIMIZ BU ÇAĞRIYI YANITSIZ BIRAKMADILAR. HERKESİN GÜCÜ ORANINDA YAPTIĞI KATKI BİZİ AYAKTA TUTTU. ÖTE YANDAN BU ÇAĞRI AYNI ZAMANDA BİR TURNUSOL İŞLEVİNİ DE YERİNE GETİRDİ. ÇETİNKAYA’NIN GİRİŞİMİNİ ”ŞAŞKINLIKLA” KARŞILAYANLAR DA OLDU. O NEDENLE EVRENSEL’İN ÇAĞRISINI ÇOK İYİ ANLIYORUZ VE DESTEKLİYORUZ.

TARİH: 23. 10. 2020

SÖNMEZ ÇETİNKAYA YAZDI- ÖZGÜR VE BAĞIMSIZ HABERCİLİĞİN TAZE GÜCÜ YURTSEVERLİK.COM DÖNEMEÇ NOKTASINDA..ÇÜNKÜ..

SÖNMEZ ÇETİNKAYA YAZDI- ÖZGÜR VE BAĞIMSIZ HABERCİLİĞİN TAZE GÜCÜ YURTSEVERLİK.COM DÖNEMEÇ NOKTASINDA..ÇÜNKÜ..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları