İSLAMDA GÜNCELLEME OLMALI MI?

Ana Sayfa » GÜNCEL » İSLAMDA GÜNCELLEME OLMALI MI?

15.04.2018 - 12:56

İSLAMDA GÜNCELLEME OLMALI MI?

CHP ile Ortak Akıl Platformu, toplumu derinden etkileyen tartışmaların perde arkasını bütün açıklığı ile gözler önüne sermeyi hedefleyen bir hareket.

Bu doğrultuda çalışmalarına hız veren platformun gündem maddelerinden biri de ”İslamda Güncelleme Olmalı mı?” sorusu üzerinde yoğunlaştı. 18. 22. ve 23. Dön. Tekirdağ Mv. ENİS TÜTÜNCÜ, bu hassas konuda toplumun dikkatinden kaçırılan noktalarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu:

”Bilindiği gibi Sayın Cumhurbaşkanı, fetvacı hocaları kastederek, “İslam’ın güncellenmesi gerektiğini bilmeyecek kadar aciz bunlar” suçlamasıyla Türkiye’de yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemiştir.

Yaşanılan hadise, esasen Sayın Cumhurbaşkanı’nın, bizatihi sorumlusu olduğu yanlış politikalarını birilerine fatura ederek kendini aklama ve sütten çıkmış ak kaşık misali yoluna devam etme yönteminin en son uygulamalarından biridir. Hedef tahtasında bu kez fetvacı hocalar var, günah keçisi onlar.

Ne var ki bu durumda öncelikle inanç ve manevi dünyamızla ilgili Türkiye’nin içine düşürüldüğü söz konusu olumsuz tablonun, nedenlerinin sorgulanması gerekmektedir. Aksi halde, yaratılan sorunların çözülmesi kesinlikle mümkün olamaz.

Söz konusu “aciz hocalar” kimlerden cesaret bularak meydana çıktılar? Suçlanan acizlerin, İslam adına diledikleri gibi at oynatabilecekleri kaos/kargaşa ortamına, Türkiye’yi kimler ve nasıl sürüklediler?”

 

ENİS TÜTÜNCÜ’nün ”İslamda Güncelleme Olmalı mı?” sorusunu bütün yönleriyle masaya yatırdığı yazısını dikkatlerinize sunuyoruz:

İSLAMDA GÜNCELLENME OLMALI MI? ENİS TÜTÜNCÜ

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :